Kapat

Doğal Yollarla Mide Küçültme için 6 Kurtarıcı Tavsiye

Anasayfa Genel Doğal Yollarla Mide Küçültme için 6 Kurtarıcı Tavsiye
mide küçültme doğal

Mide küçültme doğal yollarla da mümkün!

Bahar ayları yaklaşırken herkesin aklına ilk olarak fazla kilo sorunları gelmeye de başlıyor. Kışın aldığımız kilolar ya da obezite gibi kronik sorunlar bizim için daha da büyük sorun olmaya başlarken, cerrahiyi düşünmeyenler ya da fazla kilolarından basit şekilde kurtulmak isteyenler mide küçültme doğal yollarla da mümkün olabilir mi, diye düşünmeye başlıyor. Sizler için hazırladığımız öneriler sayesinde siz de midenizin kontrolünü doğal yollarla ele alabilir, çok daha fit bir vücuda en sağlıklı şekilde ulaşabilirsiniz.

mide küçültme doğal

1 – Şok diyetlere girmeyin. Aniden vücudunuzda şok etkisi yaratan, sizi uzun süre aç bırakan ya da besinleri yetersiz almanıza yol açan diyetler, diyet sonrasında daha çok yemenize yol açabilir. İştahınızın artması ile daha çok yemeniz ise ne yazık ki doyma eşiğinizi yükseltecektir.

2 – Kendinizi kilo verme konusunda kısır döngüye sokacak beslenme düzenlerinden uzak durun. Yani birçok kişi önce diyet yaparak kilo vermekte sonrasında yine eski düzenine dönerek kilo almakta ve tekrar diyet yapmaktadır. Midenizin boyutu kadar vücut genelinde de olumsuz etkilere yol açacak sık kilo değişikleri metabolizmanızı da etkileyecektir. Kendiniz için yanlış diyetler seçmek yerine yaşam biçimi şekline getirebileceğiniz kendinize özgü düşük kalorili mide küçültme detoksu oluşturun.

Ne tüketmeli?

mide küçültme doğal

3 – Kilo vermek için her yolu denemiş ancak başarılı olamamış kişiler ameliyatı düşünebilirler. Ancak birçoğumuz için de kilo verme ve mide küçültme yolları bitkisel çözümler içerir. Beslenme düzeninize sizde şişkinliğe yol açmayacak, kolay hazmedilen ve su içeriği yoğun bitkiler ekleyebilirsiniz. Bu sağlıklı besinlerin başında salatalık, marul, roka, tere  gibi yeşillikler gelmektedir.

4 – Mide küçültme bitkiler ile mümkün olduğu gibi sizi tok tutacak besinler tüketmeniz sayesinde de mümkün olmaktadır. Yeme ihtiyacınızı azaltmak ve sadece acıktığınızda yemek mide kontrolü için önemlidir. Beyaz et, yumurta, tahıllı ekmekler sizi uzun süre tok tutmada başarılı olacak yiyeceklerdir.

5 – Sık ancak az yemek, porsiyonları önemli ölçüde küçültmek, yemek öncesi su tüketimi ve çok çiğneyerek yutmak alışılagelmiş öneriler gibi görünse de mide küçültme için oldukça büyük önem taşır.

6 – Sizi acıktıran alışkanlıklarınızı tespit etmeli ve bunlara karşı önlem almalısınız. Gerekirse bir kağıt üzerinde liste yapabilir ve hayatınızdan çıkardıklarınızın üzerini çizebilirsiniz. Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklar, kahve ve çay tüketimin fazla olması midenizi küçültmenize engel olan çünkü sizi sık acıktıran alışkanlıklar olabilir. Çay tüketiminiz fazla ise mide küçültme bitkileri arasında yer alabilecek yeşil çayı içmeyi alışkanlık haline getirin.

Bir önceki yazımız olan Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Gaz Sorunu Yaşayanlar için 5 Altın Bilgi ile tüp mide ameliyatı sonrasında yaşanan gaz sorunu hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

 

Facebook İle Yorum Yap

“Doğal Yollarla Mide Küçültme için 6 Kurtarıcı Tavsiye” üzerine 1 yorum

  1. Kutsal Ataseven says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe