Kapat

Mide Küçültme Ölüm Sebebi Oldu, 2 Çocuk Babasının Canına Mal Oldu!

Anasayfa HABER Mide Küçültme Ölüm Sebebi Oldu, 2 Çocuk Babasının Canına Mal Oldu!
mide küçültme ölüm haberi

Mide Küçültme Ölüm Sebebi mi?

İzmir şehri Kemalpaşa İlçesi’nde yaşayan 2 çocuk babası cam ustası Devrim Türk geçirdiği mide küçültme ameliyatının ardından hayatını kaybetti. Haberin üzerine ailenin avukatı tarafından ameliyatı gerçekleştiren sağlık çalışanları için suç duyurunda bulunuldu. Olayın üzerine akıllara mide küçültme ölüm sebebi olabilir mi endişesi geldi.

mide küçültme ölüm haberi

Mide küçültme öldürdü

Eşi Fatma Türk ile bir erkek ve bir kız çocukları bulunan Devrim Türk isimli vatandaş, 31 Ocak tarihinde fazla kilolarının olduğu hayatına veda etmek ve daha sağlıklı bir yaşama kavuşmak için mide küçültme ameliyatı olma amacıyla Karabağlar İlçesi içerisinde özel bir hastaneye başvurdu. 120 kilo ağırlığındaki Türk’e hemen aynı gün tüp mide ameliyatı uygulandı. Ameliyatın ardından iki gün aralıkla bağırsağı delinen ve bu gerekçe ile iki kere daha ameliyata alınan Türk, enfeksiyon endişesi ile yoğun bakıma kaldırıldı. Ancak Devrim Türk için mide küçültme ameliyatı sonrası ölüm saati 23.00 olarak hayata veda etti.

 Doktor ihmali iddiası

mide küçültme ölüm haberi

Devrim Türk’ün babası Mesut Türk, yaşanan üzücü olay hakkında doktorları sorumlu tuttu. Doktor ihmali sonucu oğlunun öldüğünü belirten baba Türk, Kemalpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı’na konu ile ilgili suç duyurusunda bulundu. Mesut Türk’ün iddiasına göre ameliyatı gerçekleştiren doktor Ö.D. hasta yakınlarını bilgilendirme esnasında oldukça olumlu konuşmuş ve hastanın kısa sürede ziyarete hazır olacağını belirtmişti. Ancak kısa bir süre sonra baba Mesut Türk’ü arayarak odasına davet eden doktor Ö.D., Devrim Türk’ün durumunun kritik ve test sonuçlarının oldukça kötü olduğunu, kendisine kalp masajı yapıldığını söylemişti. Bu haberin üzerine baygınlık geçiren baba Türk ise kendine geldiğinde oğlunun ölüm haberi ile karşılaştı. Mesut Türk’e göre oğlu normal sebeplerle yaşamını yitirmedi ve asıl sebeplerinin bulunması, mide küçültme ölüm sebebi gibi bir düşünce olamayacağı için otopsi yapılması gerekli.

Yetkinin önemine dikkat

Ailenin isteği üzerine hakkında otopsi kararı alınan Devrim Türk otopsi ardından toprağa verildi.
Otoriteler ise konuyla ilgili ciddiyetin önemine dikkat çekerken obezite ameliyatı yapan kurumların sayısı düşünüldüğünde kesinlikle bu alanda sertifika ve yetki sahibi olunmasına dikkat edilmesi gerektiğini hatırlattı.

Bir önceki yazımız olan Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Sigara Kullanımı Hakkında 10 Merak Edilen Cevap ile tüp mide ameliyatı sonrasında sigara içmek hakkındaki detayları öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg