Kapat
  • PAYLAŞ
  • avatar
  • 47.414

Mide Küçültme Operasyonu

Anasayfa
OBEZİTE CERRAHİSİ Mide Küçültme Operasyonu

Sürekli oturmanızı gerektiren bir işiniz var ise ister istemez kilo almaya başlayabilirsiniz. Ama sürekli yemek yeme ile de sizler kendinizi birden kocaman olmuş bulabilirsiniz.

Bana bir şey olamaz diye bir şey yok hareketsiz kaldıkça yediğimiz besinleri enerji olarak harcamadığımız zaman vücudumuzda birikmeye başlayan yağ miktarı alıp başını gidecektir.

mide-kucultme-operasyonu-ve-yuruyus

Bizlerin bu konuda daha dikkatli olması gerektiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Kilomuzu kontrol altına alamıyorsak ve gün geçtikçe daha çok kilo alıyorsak bu bizim hasta olduğumuzu zaten gösterecektir.mide-kucultme-operasyonu-ve-yuruyus

O zaman bizlere geriye ameliyat olmaktan başka bir çare kalmıyor. Biz insanlar hep başladığımız diyetimizi ve sporumuzu yarım bıraktığımız için daha da fazla kilo alıyoruz.

Şayet ne yaparsak yapalım kilo veremiyorsak geriye bize sadece ameliyat olmak kalıyor ise bulduğumuz uzman bir cerrah tarafından bizlere yapılacak küçük bir müdahale sonucu bir mide küçültme ve mideye tüp takma operasyonu geçirebilir ve sonrasında daha rahat bir şekle girebiliriz.

mide-kucultme-operasyonu-ve-yuruyus

Ama burada da dikkat etmemiz gereken yine sağlıklı bir beslenme şeklimiz var. Nasıl olsa ameliyat oldum midem küçüldü deyip diyetimizin dışına çıkmamız çok yanlış olur.

Yine ameliyat sonrası kesin bir şekilde sporumuzu yapmak en azından yürüyüşlerimizi aksatmamız gerekir.

 

Bu yürüyüşleri zaman içerisinde daha uzun mesafelere taşıyabilir hatta daha hızlı bir tempoya çıkartabilirsiniz. Artık vücutta biriken fazla yağları yakma vakti geldi.

 

Bir önceki yazımız olan Fazla Kilolu Bayanlarda 2015 Moda Yılı başlıklı makalemizde Fazla Kilolu Bayanlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar


Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg