Kapat

Mısır Püskülü Deyip Geçmeyin!

Anasayfa Beslenme Mısır Püskülü Deyip Geçmeyin!

Mısırı genelde haşlayarak veya patlatarak tüketiriz ve yağını kullanırız yemeklerde, peki mısırın püskülünün faydalarını biliyormuydunuz ?

misir-puskulu-deyip-gecmeyin

Kabuklu mısırın üst kısmında bulunan life benzer püsküller ile çay yapabilir ve bunu rahatlıkla tüketebilirsiniz. Mısır püskülü çayı çok etkili ödem attırıcı özelliğe sahiptir üstelik idrar söktürücü özelliği vardır.

misir-puskulu-deyip-gecmeyin

Özellikle enfeksiyon ve yüksek tansiyon sorunu yaşayan insanlar rahatlıkla kullanabilir. Amerikan yerlileri mısır püskülü çayını enfeksiyon hastalıklarında tedavi yöntemi olarak kullanıyor ve diyabet rahatsızlıklarında da kullanılıyor.

Araştırmalara göre mısır püskülü çayı tek başına değil kiraz sapı ile beraber çay halinde demlenip tüketilir ise zayıflamaya ödem atmaya yardımcı olur.

misir-puskulu-deyip-gecmeyin

Hepimiz biliriz ki bazı bitkilerin yan etkileri vardır. Mısır püskülün de yapılan araştırmada hiç bir yan etkiye rastlanmamış aksine idrar yolu, böbrek ve vücuttaki ödemin atılmasında çok etkili olduğu kanıtlanmıştır.

misir-puskulu-deyip-gecmeyin

Tabi ki sadece bitki çayları içerek hareketsiz kalarak kilo veremeyiz bu çaylar bize sadece yardımcı olur. Hayatımızın her döneminde sağlıklı beslenmeye ve spora önem vermeliyiz.

Asansör yerine merdiven çıkarak yada evimize gelmeden 1 durak önce inerek yürüyüş yapabiliriz. Mutlaka uzmandan yardım almalı ve planlı bir şekilde hareket etmeliyiz.

 

Bir önceki yazımız olan D Vitamini Eksikliği Ölümcül Oluyor başlıklı makalemizde D Vitamini Önemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook İle Yorum Yap

“Mısır Püskülü Deyip Geçmeyin!” üzerine 3 yorum

  1. Nazli Cetinkaya says:
  2. Unver Konca says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe