Kapat

Mısır Şurubunun Tehlikesi

Anasayfa SAĞLIK Mısır Şurubunun Tehlikesi

Mısır şurubu, artık yediğimiz her gıdanın içinde var diyebiliriz. Uzmanlar ise mısır şurubunun son derece tehlikeli olduğunu söylüyorlar.

Özellikle kalp hastalıklarının tetikleyicisi olduğunu ve pek çok sağlık sorununu da beraberinde getirdiğini söylüyorlar. Ayrıca mısır şurubunun, obeziteyi tetiklediği de bilinen bir gerçektir. Bu yüzden uzmanlar mısır şurubu bulunan ürünlerin ve abur cubur yenmesinin kesinlikle önüne geçilmesi gerektiğini söylüyorlar.misir-surubunun-tehlikesi

Obezite kendi dışında, başka hastalıkları da tetikliyor. Özellikle kalp, şeker hastalıkları ve damar hastalıklarının tetikleyicisi oluyor. Uzmanlar yetişkinler dışında, özellikle okul çağındaki çocukların korunması gerektiğini söylüyorlar. Bu çocukların, hayatları boyunca taşımak zorunda oldukları bir yüke dönüşebilir. Ve genç yaşta, çeşitli hastalıklarla cebelleşen bireyler ortaya çıkabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Hangi Kadın Güzel Olmak İstemez Ki? başlıklı makalemizde Göbek Çatlakları hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook İle Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe