Mor Soğan Nelere İyi Gelir?

Mor Soğan Nelere İyi Gelir?

Soğan her evde mutlaka kullanılmaktadır. Her yemeğin içine girmektedir. Birçok insan soğanı sevmektedir. Ama mor soğanı kullanan çok fazla insan bulunmamaktadır. Daha çok iç kısmı beyaz olan soğanlar tercih edilmektedir. Büyük şehirlerde mor soğanı her yerde bulmak mümkün değildir. Yani sürekli alışveriş yaptığınız bir yerde mor soğan bulunmayabilir. Ama iki türünün de ayrı ayrı faydası bulunmaktadır.

Ama biz şimdi mor soğanı ele alacağız: Mor soğanı birçok insan acı olarak bilmektedir. Aksine mor soğan tatlıdır. Ayrıca çok lezzetli bir sebzedir. Kan basıncını düşürmektedir. Kan basınının düşürülmesi demek tansiyonu düşürmesi demektir. Günümüzde çok sayıda tansiyon hastası bulunmaktadır. Çok erken yaşta bile başlamaktadır. Bunun en büyük nedeni ise stres olmaktadır. Bir insan aşırı stres yaparsa kan basıncı yükselir. Daha sonrada tansiyona neden olmaktadır. Bu yüzden sık sık mor soğan tüketilmelidir. Kalp sağlığı için çok önemli bir besin kaynağı olmaktadır. Grip için çok gereklidir. Çünkü gribe karşı koruma sağlamaktadır. Sadece iç organlar için değildir.

Güzellik İçin Mor Soğan

Aynı zamanda güzellik içinde kullanılmaktadır. Mesela el ve ayak tırnakları için bakım görevini üstlenmektedir. Tırnakları hem güçlendirir hem de parlak olmasını sağlar. Özellikle kadınlar için favoridir. Eğer kokusundan çekiniyorsanız elinize daha sonra limon sürerek kokuyu giderebilirsiniz. Safra kesesi için oldukça faydalıdır. Birçok insan safra kesesinde taş olduğu için ameliyat olmaktadır. Bu taşların oluşmaması için bol miktarda mor soğan tüketmek size fayda verecektir. Soğan insanın dostudur. Doğal antibiyotik olduğu için çok rahat bir şekilde tüketebilirsiniz. Çorbalara da bile kullanmak mümkündür. Çiğde tüketilmektedir. Fakat midesi hassas olan kişiler pişirerek tüketmelidir. Her yaştan insan tüketmelidir. Yani bebeklerin tüketmesinde hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Mor soğan şeker hastaları için de çok önemlidir. Şekeri düşürür ve dengelemektedir.

Lifli gıdaların yararlarından bahsetmiş olduğumuz, ‘Lifli Gıdaları Hayatınıza Dahil Edin adlı metnimizi okuyabilir, konuyla alakalı yorumlarınızı yazarak görüş bildirebilirsiniz.

 

YAZAR HAKKINDA

Dilek Demirler Dilek Demirler Obezitehaber.com Editörü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. 28 kılo fazlam var , 57 yaşındayım ameliyat olabilir miyim. Tüp mide ameliyatı için yaş sorun olurmuu

  2. Sevgili arkadaşlar, obezite cerrahi sonrasında deri sarkması için ne zaman cerrahi işlem uygulanmalıdır? :/

  3. maalesef başkaları gibi şanslı olamadık 🙁 bu fazla kilolar çok mutsuz edici. Beslenmeye ne kadar dikkat etsemde, spormuş diyetmiş işe yaramıyor. midemi küçülttürmek istiyorum! Ama cesaret edemiyorum. bana akıl verin rica ediyorum.

  4. Sevgili arkadaşlar, obezite cerrahi sonrasında deri sarkması için ne zaman cerrahi işlem uygulanmalıdır? :/

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar