Kapat

Obezite Ameliyatı Geçirenler Başarıyı Bu Tavsiyelerle Arttıracak

Anasayfa Obezite Cerrahisi Obezite Ameliyatı Geçirenler Başarıyı Bu Tavsiyelerle Arttıracak
obezite ameliyatı olanlara tavsiyeler

Obezite ameliyatı olanlara tavsiyeler

Obezite ameliyatı olmuş​ ya da heyecanla beklenti içinde olabilirsiniz  ancak biliyoruz ki mide küçültme ameliyatı​ olmakla her şey bitmiş olmuyor. Obezite ameliyatı olanlara tavsiyeler ve özen gösterilmesi gereken noktaların atlanmaması, vermiş olduğunuz ya da vereceğiniz fazla kiloların bir kısmının ya da tamamının zamanla geri alınmasıyla ya da daha kötüsü ameliyata yönelik risklerin ortaya çıkmasıyla sonuçlanabilir.

Uzman Bariatrik Diyetisyen Nazlı Acar, gizli bir tabire göre balayı dönemi olarak adlandırılan süreçte yapmanız, sakınmanız ve dikkat etmeniz gerekenler hakkında önemli bilgiler verdi:

“Obezite ameliyatı sonrasında uzman denetimi şart”

Kilo vermek için mide küçültme ya da mide byspass olsanız da aslında değişmesi gerekenin mide boyutundan önce sizin kafa yapınız olmalıdır. Yaşam tarzını değiştirirken başarı için ise uzman desteği şart. Bariatrik diyetisyenlerle birlikte çalışmak ve uzman desteği almak, balayı dönemi şeklinde nitelendirilen cerrahi sonrası ilk sene içinde beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi için ideal bir dönem. Acar, dönemi iyi değerlendirin, diyor.

Yemek menülerini kendi bünyenize göre ayarlayın, unutmayın ki önceliğiniz mideniz. Evdeki her şeyi kendi yeni yaşamınıza uygun şekilde adapte etmeniz gerekiyor. Porsiyonların küçülmesi, doygunluğu arttıran renkli mutfak setleri, şu içmeyi hatırlatacak renkli mataralar, proteinli atıştırmalıklar artık hayatınızın olmazsa olmazları.

Egzersizi unutmak yok
Zamann geçtikçe kiloları veriyor olmak harika da peki ya zamanla sarkmaya meyil göstermekte olan vücudumuz? Motivasyonunu yüksek tutmak, yarasa kolları görünce şaşırmamak ya da giderek daha da yaşlı görünen bir cildi istemiyorsak egzersiz şart. “Benim zamanım yok” diyenler için evde yapabilecek birçok egzersiz hareketi ile oldukça rahat form tutulabileceğini hatırlatıyoruz.

obezite ameliyatı olanlara tavsiyeler

Kitaplardan ilham al

Farklı konularda, kilo verme başarısı gösteren kişiler tarafından yazılmış kitapları bulmak oldukça kolay. Kendi başarınızı oluştururken kitapları okumak hem motivasyonu yüksek tutacak hem de faydalı bilgiler edinmenizi sağlayacak. Hatta belki bir gün kendi öykünüzü kitap haline getirebilirsiniz, kim bilir!

Yeni vücuduna alışma vakti

Kilo verdikçe kendinizdeki değişimi yakından takip edin ve aynalardan uzak kalmaya çalışın. Ya kıyafetlerinizi geri dönüşü olmayacak şekilde daraltın ya da onlardan kurtulmak için vakit kaybetmeden tarzınızı yenileyin.

obezite ameliyatı olanlara tavsiyeler

Zamanla yarış

Artık disiplin kelimesinin hakkını vermeniz lazım. Öğünleriniz, yemek saatleriniz, beslenme günlüğünüz, egzersizleriniz ve her detay bir disipline dayanmalı. Hayatınızdaki karmaşık ya da spontan günlere veda edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2017 Yaz Modasının En Çok Beğenilen Terlik Modelleri ile 2017 yazının  en çok beğenilen son moda terlik modellerini öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

Facebook İle Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe