Kapat

Obezite Cerrahi Sonrası Kol Sarkması

Anasayfa ESTETİK Obezite Cerrahi Sonrası Kol Sarkması

Obezite cerrahisi son dönemlerde kilo oranı yüksek, tıbbi olarak obezite teşhisi konmuş hastalara uygulanan bir çeşit ameliyattır. Operasyon sonrası vücutta ciddi oranda kilo kayıpları meydana gelir. Bunun ile birlikte vücudun yağ kaybetmesi sonucu deri vücudun bu yeni durumuna hemen uyum sağlayamaz. Bu nedenler bir çok bölge de deforme ve sarkmalar meydana gelir. Bu bölgelerden biri de kol bölgesidir.

Kol bölgesinde oluşan kilo kaybı ile deri de bir sarkma meydana gelir. Bu görünüm olarak rahatsız edici olmakla birlikte aktiviteleri yaparken de engel teşkil edebilecek durum da olabilir. Bu gibi bir durumda kişi istirahat sonrası doktorunun izin vermesi halinde (normal süreçte 6 hafta sonra müsaade edilmektedir.) hafif egzersizlerle bu sarkmaları gidermeye çalışabilir.Fakat bu bölge de ki sarkmaların ve deformelerin düzelmesi için uygulanacak egzersiz sıkıntılara sebep olabilir.

Egzersiz ve beslenme ile düzelmesi mümkün olmaması halinde ise plastik cerrahi uygulanabilir.Bu daha etkili ve hızlı bir yöntemdir. Zira egzersiz ile bazı durumlarda bu sarkmaların giderilmesi mümkün ise de cerrahi operasyon sonrasında ki hassas süreçte bu egzersizleri yapmak mümkün olmayabilir. Bu gibi durumlarda uzman bir cerrah ile beraber estetik cerrahi operasyonu tedavisi uygulanmalıdır.

Kilo kaybının  ardından  meydana gelen deformasyonlar da  vücut bölgelerinin estetik girişimlerle tekrar biçimlendirilmesi artık yaygın olarak uygulanan operasyonlardır.Bu operasyonlar sırf görsel bir girişim olarak anlaşılmamalıdır.. Hayatın sağlıklı şekilde devam etmesi için uygulanan elzem uygulamalardır.

Genç yaşta ki olan cerrahi operasyon sonrasında ki kilo kaybının ardından oluşan sarkmalar uygun egzersiz ve diyetle giderilebilinir. Bir çok bölgeye plastik cerrahi operasyonunun uygulanmasına gereksinim duyulmayabilir. Kimi zaman çeşitli bölgelerde ki kalmış yağ dokusu birikimleri vakumlu yağ alma tekniği ya da benzer tekniklerle azaltılabilir.

Fakat deri fazlalığı var ise, bunun için plastik cerrahi girişimler uygulanır. Kilo kaybının ardından uygulanacak plastik cerrahi vücut şekillendirme ameliyatları, alttaki yağlı doku ve deriyi destekleyen fasya gibi dokularında şeklini ve düzeltir. Aşırı derecede kalın, sarkık yağlı doku ve fazla deriyi ortadan kaldırır.

Genel olarak, fazla kilo kaybının ardından plastik cerrahi tekniklerle uygulanan vücut şekillendirme girişimleri, vücudun pek çok bölgesinde kalan aşırı yağlı doku ve deriyi azaltır. Bu şekilde bir kilo kaybının ardından estetik cerrahi ile sağlanan vücut şekillendirme hem daha sağlıklı hem de, daha form da bir vücuda sahip olmak anlamına gelir.

Fazla kilolu halden normal kiloya ulaşan kişilerin verdiği kilolar, vücudun her bölgesinde eşit oranda benzer bir eksilme ve görünüm değişikliği meydana getirmeyebilir.

Bu uygulamalar fazla  kilolu kişilerin hayatının belli bir dönemini ayırdığı zayıflama mücadelesinin en önemli periyodu olmaktadır. Bu son dönemi de sabırla ve dikkatle geçirmeleri durumunda ameliyat öncesine göre büyük oranda tatmin edici bir değişim ve dönüşüm yaşarlar.

 

Bir önceki yazımız olan Yağ Yakan Maydanoz Kürü başlıklı makalemizde Maydanoz Kürü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg