Kapat

Obezite Cerrahisi Sonrası Karın Germe ?

Anasayfa ESTETİK Obezite Cerrahisi Sonrası Karın Germe ?

BÖLÜM: Rekonstrüktif Cerrahi  ve Plastik cerrahi, estetik

TEDAVİ: Karın Germe Ameliyatı-Abdominoplasti, liposuction,  mini abdominoplasti,

AMACI: Karın  bölgesinde meydana gelen kötü görüntüye sebep olan sarkmalar düzeltilerek gergin bir karın duvarına  sahip olunmasını sağlamaktır. Hastanın ihtiyacına göre, karın germe ameliyatı-abdominoplasti, liposuction,  mini abdominoplasti,   yöntemlerinden biri  doktor tarafından belirlenerek uygulanır.

GEREKLİ TIBBİ KAYIT: Operasyon öncesinde  ve sonrasında hastanın fotoğrafı  çekilir. Ameliyatın olası komplikasyonlarını içeren bir onam formu imzalatılır, hasta ayakta iken ameliyat planlaması yapılır. Kesinin uygulanacağı bölge çizimleri yapılır.

TEDAVİ ÖNCESİ YAPILACAK İŞLEMLER: Ameliyat öncesi gereken temel laboratuar testleri ve anestezi konsültasyonu yapılır.  Göbek fıtığı gibi bir problemden şüphe duyulursa USG istenebilir..

TEDAVİDEN GERÇEKÇİ BEKLENTİ NE OLMALI: Operasyon genel anestezi altında gerçekleşmekte olup, ameliyat öncesi hasta ayakta iken yapılan çizime uygun olarak  kesi yapılır.  Karın kaldırılarak fazla deri ve yağ dokuları alınarak, düz gergin bir karın elde edilir. Bel kısmı dikişleri sıkılaştırılarak, ince bir bel oluşturulur. Bikini çizgisi altında ince az belirgin bir iz kalır. Eğer deri fazlalığı aşırı fazla değilse, mini abdominoplast denilen küçük karın germe işlemi uygulanır. eğer deride fazlalık yok ise, deri altındaki yağlar liposuction işlemi ile alınır.

OLASI KOPMLİKASYONLAR:  Cilt altında kan birikimi, yara yeri enfeksiyonu gibi sorunlar yaşanabilir. Şeker hastası ve aşırı kilolu kişilerde bu komplikasyonlar daha sık görüldüğü de saptanmıştır.

TEDAVİ SONRASI İYİLEŞME DÖNEMİ:  Operasyon sonrasında hastanede kalma süresi 1-2 gün arası olup kişiye göre değişir. 2. Gün dren alınır, 6 gün sonra bir kez pansuman yapılır, 4-6 hafta süre ile korse kullanmanız söylenir. En az bir hafta süre ile evde dinlenme gerekip, 6- 8 hafta sonra spora başlanabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik başlıklı makalemizde Obezite Cerrahisi Sonrası Sarkmalar hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg