Kapat

Obezite Cerrahisi Sonrası Spor Ve Egzersiz

Anasayfa SPOR Obezite Cerrahisi Sonrası Spor Ve Egzersiz

Uzman obezite cerrahisi başarısı için en önemli etken; kişilerin uzman gözetimi altında önerilen diyet ve egzersizleri benimseyerek, eksiksiz uygulamasıdır. Bu durumun kişinin iyileşme süresini hızlandırdığı araştırmalar sonucu kanıtlanmış bir durumdur. Daha önceden hiç egzersiz ve diyet yapmayan bir kimsenin böyle bir durumu benimseyip, kabullenmesi zor bir durum olabilir. Ancak bu programlar uygulandıkça verilen kilolar ve zaman içinde sevdiği egzersizleri yapması kişinin motivasyonunu artıracaktır.

Her hasta için özel diyet ve egzersiz programları oluşturuluyor olsa da obezite cerrahisi sonrasında bazı temel prensiplere uymak gerekir.

  1. Yapmayı planladığınız bütün egzersizleri doktorunuza anlatarak onun onayını almalısınız. Kendi başınıza bir program uygulamamalısınız.
  2. E doktorunuz sizin kişisel faktörlerinize göre gereken diyet ve egzersiz programları önerecektir. Kesinlikle önerilenin dışına çıkıp, hızlı kilo vereceğim diye uzun süreli spor ve egzersiz yapmayın.
  3. İlk başta uzman doktorunuzun sizin için önerdiği süre ve tempoda yürüyüşler yapmaya ve bunları aksatmamaya hassasiyet gösterin.
  4. A Operasyondan sonra doktorunuz onay verene kadar ağırlık ve karın hareketleri çalışmayın.
  5. S Hem kas hem de kemik yapınızı geliştirecek, sevebileceğiniz egzersizleri yapmanız daha uzun vadede size fayda sağlar.
  6. Y eğer imkânınız varsa önce uzmanınıza danışarak yüzme ve su jimnastiği gibi ideal egzersizlere yönelin. Uzmanınıza bunlardan bahsettiğinizde sizin için ideal bir program düzenleyebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Recep Akyıldırım Aşkından İğne İpliğe Döndü 1 Yılda Tam 120 Kilo Verdi.. başlıklı makalemizde 1 Yılda Tam 120 Kilo Veren Recep Akyıldırım hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg