Kapat

Obezite Hakkında Doğru Bilinen 4 Yanlış Gerçek

Anasayfa Genel Obezite Hakkında Doğru Bilinen 4 Yanlış Gerçek

Pek çok sayıda kişi obezite hakkında çeşitli iddialar ortaya atmaktadır. İnternet ortamında dolaşan, ya da tamamen bilgisiz kişiler tarafından ileri sürülmüş olan bu kavramlar oldukça çok kişinin canını sıkabilmektedir. Obezite hakkında doğru bilinen yanlışlar konumuza şimdi değineceğiz.

  1. Obezite Hastalarının Çocuğu Olamaz: Bunun tamamen yanlış bir yargı olduğunu söylemek mümkün. Zira günümüzde pek çok kişinin obezite hastası olmasına rağmen çocuk sahibi olduğunu görüyoruz. Bu sebepten ötürü bunlara takılmak gerektiğini de söylemek mümkün. Fizyolojik sebepleri bulunmaksızın obezite hastaları da çocuk sahibi olabilir.
  2. Obezite Hastalarının Kalp Krizi Geçireceği: Oldukça yaygın olan bu spekülasyon obezite hastalarının kalp krizi geçirmeye daha yaygın olduğunu ileri sürüyor Elbette vücutta biriken fazla yağ oranı sebebi ile bu mümkün olsa da, obezite hastalarının hepsinin kalp krizi geçireceğin söylemek doğru olmayacaktır.
  3. Obezite Hastaları Yürüyemez: Buda oldukça yanlış bir önerme olarak dikkat çekmektedir. Halk arasında pek çok kişi obezite hastalığına yakalanmış olan kişilerin yürüyemeyeceğini iddia etmektedir. Ancak bununla birlikte, bu itham hiç de doğru değildir. Birçok obezite hastası kendi ağırlığını taşıyabilmektedir. Ancak çok sayıda insanın bildiği üzere aşırı kilolar da ne yazık ki bir zaman sonra yürümenizi etkileyecek boyutlara ulaşmanıza neden olabilmektedir.
  4. Obezite Hastaları Günde 10 Ekmek Yer: Oldukça sık dikkat çeken bir başka konu da obezite hastalarının sık sık yemek yediği ile ilgili olarak dikkat çeker. Ancak bununla birlikte bu pek doğru bir iddia değildir. Pek çok obezite hastası çok yemek yese de, bazıları da hormonel sebeplerden ötürü bu hastalığa yakalanabilir.

Bir önceki başlığımız olan ‘Büyük Beden Hanımlar Nasıl Ayakkabı Tercih Etmeli?’ başlıklı konumuzda kilolu hanımların ayakkabı seçimi konusunda fikirler bulunmaktadır. Yorum yaparak ve sosyal medyada da bizi takip ederek destek olabilirsiniz. 

Facebook İle Yorum Yap

“Obezite Hakkında Doğru Bilinen 4 Yanlış Gerçek” üzerine 4 yorum

  1. Eren Atalay says:
  2. Seckin Gulpinar says:
  3. Begum Demirel says:
  4. Aysin Karaduman says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe