Obezite Hakkında Doğru Bilinen 4 Yanlış Gerçek

Obezite Hakkında Doğru Bilinen 4 Yanlış Gerçek

Pek çok sayıda kişi obezite hakkında çeşitli iddialar ortaya atmaktadır. İnternet ortamında dolaşan, ya da tamamen bilgisiz kişiler tarafından ileri sürülmüş olan bu kavramlar oldukça çok kişinin canını sıkabilmektedir. Obezite hakkında doğru bilinen yanlışlar konumuza şimdi değineceğiz.

  1. Obezite Hastalarının Çocuğu Olamaz: Bunun tamamen yanlış bir yargı olduğunu söylemek mümkün. Zira günümüzde pek çok kişinin obezite hastası olmasına rağmen çocuk sahibi olduğunu görüyoruz. Bu sebepten ötürü bunlara takılmak gerektiğini de söylemek mümkün. Fizyolojik sebepleri bulunmaksızın obezite hastaları da çocuk sahibi olabilir.
  2. Obezite Hastalarının Kalp Krizi Geçireceği: Oldukça yaygın olan bu spekülasyon obezite hastalarının kalp krizi geçirmeye daha yaygın olduğunu ileri sürüyor Elbette vücutta biriken fazla yağ oranı sebebi ile bu mümkün olsa da, obezite hastalarının hepsinin kalp krizi geçireceğin söylemek doğru olmayacaktır.
  3. Obezite Hastaları Yürüyemez: Buda oldukça yanlış bir önerme olarak dikkat çekmektedir. Halk arasında pek çok kişi obezite hastalığına yakalanmış olan kişilerin yürüyemeyeceğini iddia etmektedir. Ancak bununla birlikte, bu itham hiç de doğru değildir. Birçok obezite hastası kendi ağırlığını taşıyabilmektedir. Ancak çok sayıda insanın bildiği üzere aşırı kilolar da ne yazık ki bir zaman sonra yürümenizi etkileyecek boyutlara ulaşmanıza neden olabilmektedir.
  4. Obezite Hastaları Günde 10 Ekmek Yer: Oldukça sık dikkat çeken bir başka konu da obezite hastalarının sık sık yemek yediği ile ilgili olarak dikkat çeker. Ancak bununla birlikte bu pek doğru bir iddia değildir. Pek çok obezite hastası çok yemek yese de, bazıları da hormonel sebeplerden ötürü bu hastalığa yakalanabilir.

Bir önceki başlığımız olan ‘Büyük Beden Hanımlar Nasıl Ayakkabı Tercih Etmeli?’ başlıklı konumuzda kilolu hanımların ayakkabı seçimi konusunda fikirler bulunmaktadır. Yorum yaparak ve sosyal medyada da bizi takip ederek destek olabilirsiniz. 

YAZAR HAKKINDA

Dilek Demirler Dilek Demirler Obezitehaber.com Editörü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Ben Aydın da yaşıyorum 33 yaşında 2 yıllık evli bir bayanım. Fazla kilolarım var eşimi kaybetmemek için tüp mide ameliyatı olmak istiyorum. Fakat sonrasında anne olmam yada sağlıklı bir hamilelik geçirmem için süreç nedir? Bilgi verirseniz sevinirim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar