Obezite Hastalarının Bisiklet Sporu İle Uğraşmalarının Yararları ve Zararları

Obezite Hastalarının Bisiklet Sporu İle Uğraşmalarının Yararları ve Zararları

Obezite günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en büyük sağlık problemlerinden biridir. Yaş aralığı ise giderek düşmekte olup hayatımızı olumsuz yönde etkileyen en büyük sorunlar içinde yer alır. Obeziteye sebep olan en önemli etken ise yanlış ve düzensiz beslenme alışkanlıklarıdır. Aynı zamanda hareketsiz bir yaşam ve çeşitli hastalıklar da obezite sebebi olabilmektedir. Obezite hastası olan kişiler bazı sporları yaparak daha kaliteli bir yaşam sürebilir ve obezite ile baş etmeyi öğrenebilirler. Ancak seçilecek olan spor oldukça önemlidir. Obezite hastası olan kişiler her sporu rahatlıkla yapamaz. Hem sağlık hem bünye olarak doğru spor seçimi yapılmalıdır.

 Obezite hastalığı gibi kilo problemi olan kişiler bisiklet sporu ile çok daha iyi bir yaşam sürebilir, kilo vererek hayat kalitelerini yükseltebilirler. Açık havada yapılan bisiklet sporu hem ruhsal olarak size kendinizi iyi hissettirecek hem de tüm vücudunuzun hareket halinde olmasını sağlayarak daha iyi ve sağlıklı bir yaşam sürmenize katkı sağlamış olacaktır. Aşırı kilolu değilseniz eğer bisiklet sizin için en ideal sporların arasında yer almaktadır. Ancak obezite konusunda çok fazla ilerlemiş olan bir hastalığa sahipseniz bisiklet sporunu mutlaka doktorunuza danışarak yapmalısınız.

Aşırı kilolu olan kişiler de nefes darlığının yanı sıra birçok farklı sağlık sorunu da bulunmaktadır. Bu yüzden de diğer sporlar gibi bisiklet sporunu da doktorunuza danışmadan yapmamalısınız. Doktorunuza danışarak sizin için ideal bir spor olup olmadığını öğrenmeli ondan sonra başlamalısınız. Doktor kontrolünde yapılan bisiklet sporları sayesinde birçok kişi obezite hastalığı ile baş etmeyi öğrenmiş, sağlıklı kilo vererek hayatlarını daha kaliteli bir şekilde yaşamaya başlamıştır.

Kilolu bayanların kıyafet seçimi ile ilgili Kilolu Bayanlarda Kışlık Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalıdır? yazımızı inceleyebilir ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Dilek Demirler Dilek Demirler Obezitehaber.com Editörü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. 25 yaşındayım kiloluyum hangi mağazaya girsem size göre kıyafet yok cümlesini duymak beni çok üzüyor artıkk. Tüp Mide Ameliyatı olmak benim için artık art oldu yaşım daha küçükken hayatımın geri kalanını güzel ve mutlu geçirmek istiyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar