Kapat

Obezite Ameliyatından Sonra Saç Dökülmesi Sorunu?

Anasayfa OBEZİTE CERRAHİSİ Obezite Ameliyatından Sonra Saç Dökülmesi Sorunu?

Obezite cerrahisi ardından saç dökülmesi yaygın olarak görülür. Cerrahi operasyonun nedeni hem güzel görünmek hem de sağlıklı bir vücuda sahip olmaktır. Saç dökülmesi ise bu operasyon sonrası hoş karşılanmaz.

Cerrahi Sonrası Saç Dökülmeleri;

En fazla altı ayda tedavisiz eski halini alır. Dökülmenin nedeni ise yetersiz beslenme ve vitamin ihtiyacının karşılanmamasından kaynaklanır. Operasyon ardından kalori ve besinlerdeki ani değişim saç dökülmelerine neden olur. Vücuda şok etki yapan bu operasyon saç dökülmesine neden olur. Operasyonun asıl amacı dengesiz vücudu dengelemektir.

obezite-hastaligi-ve-sac-dokulmesi

Obezite cerrahi operasyonunun adı bile saç dökülmesine neden olacak sebeplerdendir. Saç dökülmesinin sebebi ne olursa olsun, bu durum özellikle obezite cerrahisi uygulanmış hastalar için üzücü ve stresli bir durumdur. Kilo kaybı için gerçekleştirilen her türlü cerrahi özelliklede doğru beslenme önerilerine uyulmazsa protein ve demir eksiliğine sebep olur. Obezite cerrahisi ardından saç dökülmesi geçici bir durumdur ve en fazla altı ay kadar sürer. Onun için hastalar morallerini yüksek tutmaları gerekir. Cerrahi sonrası görülen saç dökülmeleri için ilaç tedavisi veya başka tedaviler uygulanmaz.

obezite-hastaligi-ve-sac-dokulmesi

Tedavi Öncesi Hasta Bilgilendirilmelidir;

Obezite cerrahisi olacak kişinin olumsuzlukları göz önüne almalılar. Cerrahiyi yapacak cerrah bu olumsuzlukları anlatır. Eğer obezite hastası istiyorsa cerrahi uygulanır, hastanın kendisine kalmış bir durumdur. Ancak sağlıklı bir yaşam için bu kısa sürecek olan olumsuzluk için obezite cerrahi operasyondan kaçmamalısınız.

 

Bir önceki yazımız olan Pilates Nedir? Nasıl Yapılır? Zayıflatır Mıbaşlıklı makalemizde pilatesin ne olduğu ve nasıl yapıldığı hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg