Obezite Hastalığı Ve Saç Dökülmesi

Obezite Hastalığı Ve Saç Dökülmesi

Obezite cerrahisi ardından saç dökülmesi yaygın olarak görülür. Cerrahi operasyonun nedeni hem güzel görünmek hem de sağlıklı bir vücuda sahip olmaktır. Saç dökülmesi ise bu operasyon sonrası hoş karşılanmaz.

Cerrahi Sonrası Saç Dökülmeleri;

En fazla altı ayda tedavisiz eski halini alır. Dökülmenin nedeni ise yetersiz beslenme ve vitamin ihtiyacının karşılanmamasından kaynaklanır. Operasyon ardından kalori ve besinlerdeki ani değişim saç dökülmelerine neden olur. Vücuda şok etki yapan bu operasyon saç dökülmesine neden olur. Operasyonun asıl amacı dengesiz vücudu dengelemektir.

obezite-hastaligi-ve-sac-dokulmesi

Obezite cerrahi operasyonunun adı bile saç dökülmesine neden olacak sebeplerdendir. Saç dökülmesinin sebebi ne olursa olsun, bu durum özellikle obezite cerrahisi uygulanmış hastalar için üzücü ve stresli bir durumdur. Kilo kaybı için gerçekleştirilen her türlü cerrahi özelliklede doğru beslenme önerilerine uyulmazsa protein ve demir eksiliğine sebep olur. Obezite cerrahisi ardından saç dökülmesi geçici bir durumdur ve en fazla altı ay kadar sürer. Onun için hastalar morallerini yüksek tutmaları gerekir. Cerrahi sonrası görülen saç dökülmeleri için ilaç tedavisi veya başka tedaviler uygulanmaz.

obezite-hastaligi-ve-sac-dokulmesi

Tedavi Öncesi Hasta Bilgilendirilmelidir;

Obezite cerrahisi olacak kişinin olumsuzlukları göz önüne almalılar. Cerrahiyi yapacak cerrah bu olumsuzlukları anlatır. Eğer obezite hastası istiyorsa cerrahi uygulanır, hastanın kendisine kalmış bir durumdur. Ancak sağlıklı bir yaşam için bu kısa sürecek olan olumsuzluk için obezite cerrahi operasyondan kaçmamalısınız.

 

Bir önceki yazımız olan Pilates Nedir? Nasıl Yapılır? Zayıflatır Mıbaşlıklı makalemizde pilatesin ne olduğu ve nasıl yapıldığı hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Cansu Tanrıkulu Cansu Tanrıkulu Obezitehaber.com İçerik Editörü.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Gebzede yaşıyorum eşim çok kilolu dile getiremiyorum, yeni evliyiz ve çok alıngan bize bir çözüm önerinde bulunun rica ediyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar