Kapat

Obezite Hastalığında Gerçek Tehlike!

Anasayfa Videolar Obezite Hastalığında Gerçek Tehlike!

Ülkelerin nüfuslarını kontrol altına almak için çeşitli veriler tutmaktadır. Sağlıklı ve uzun yaşayabilen bir toplum olabilmek için çeşitli kuruluşlar bir araya gelerek paneller ve kongreler düzenlemektedir.

Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Hacettepe Üniversitesi ve Dünya Sağlık Örgütü Obeziteye karşı Mücadele Programı dâhilinde çocuklarda büyüme araştırması yapmaktadır. Obezite her geçen gün ülkemizde hazır yiyeceklerin tüketilmesi dahilinde çoğalmaktadır. Bununla ilgili olarak çeşitli kuruluşlar çalışma yapmakta ve önleyici önlemler almaya çalışmaktadır.

Araştırma bir çok il ilkokullarında yapılacak ve aileler bilinçlendirilecektir. Toplumu ilgilendiren, gelecek nesiller sağlıklı olması için bu tür çalışmaların daha sık yapılması gerekmektedir. Bilinçli öğrenciler küçükken obeziteyle ilgili eğitilip konu hakkında bilgi sahibi olması ve ailelerin desteğini almak gelecek nesillerin daha bilinçli beslenmesine yararlı olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Hüseyin Çalışkan 7 Ayda 64 Kilo Verdi başlıklı makalemizde Hüseyin Bey’in  Nasıl Zayıfladığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook İle Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe