Kapat

Obezite ile Mücadele için Dünya Sağlık Örgütü Atağa Geçiyor!

Anasayfa HABER Obezite ile Mücadele için Dünya Sağlık Örgütü Atağa Geçiyor!
obezite ile mücadele

Obezite ile mücadele için alarm

Çağımızın en büyük sağlık sorunlarının başında gelen obezite ile mücadele için Dünya Sağlık Örgütü yani WHO, savaş halinde olunması gereken bir hastalık olarak lanse ettiği obeziteyi önlemeye yönelik yeni girişimlerde bulunmaya hazırlanıyor.

Günümüzde en büyük savaş halinde bulunduğumuz hastalıklardan olan obeziteye karşı Dünya Sağlık Örgütü tarafından ses getirecek çalışmalar gelmesi bekleniyor. Obezite ile bireysel olarak mücadele etmekte sorun yaşayan hastalar için özel obezite rehabilitasyon sistemi kurulacak. Bu alanda hizmet veren hastane sayısı çoğalması hedefleniyor. Birçok kişinin kitlesel ve bireysel destek ile obeziteyi hayatından çıkarması hedefleniyor. Hali hazırda benzer hizmet veren kurumların sayısı gün geçtikçe artarken başarı öyküleri ise umut olmaya devam ediyor.

obezite ile mücadele
Çözüm ameliyat olabilir

Beden kitle indeksi oldukça yüksek olan kişilerde obezitenin çözümü ameliyat ile mümkün olabiliyor. İndeks değeri daha orta seviyelerde seyredenler için tedavi, iyi bir uygulama düzenine sahip diyetler ile geliyor. Obezite için farklı çözümler düşünülse de bu alanda bilim çözüm sunmaya devam ediyor.

Son dönemde farklı diyet uygulamalarından somut örnekler edilmesi obezite sorunu yaşayanlar için de motivasyon kaynağı olmaya devam ediyor. Oldukça yaygın bir şekilde çevremizde de görebileceğimiz fazla kilo sorunu olan kişiler ne yazık ki obezite için risk faktörünü tehlikeli kılıyor.

Kardiyak rehabilitasyon tüm kapsamı ile çözüm

Obeziteden kaynaklı olsun ya da olmasın, stres, depresyon gibi psikolojik etmenleri de ortadan kaldırmaya yönelik olan kardiyak rehabilitasyon kapsamlı çözümler sunması ile birçok farklı kitleden hastaya şifa olabiliyor. Memnun olarak rehabilitasyon sürecini tamamlayan hastalar pek çok risk faktörünün ortadan kaldırılması ile kapsamlı bir tedaviyi tamamlamış ve sağlıklı bir şekilde yaşamlarına devam edebiliyorlar.

obezite ile mücadele

Kardiyak rehabilitasyon sürecinde ciddi bir inme ve kalp problemi riski olan obezite ve fazla kilo için de çözüm sunulması, kitlesel olarak obezitede başarı yakalanmasını sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın Farklı Köşelerinden Kilo Verenlere Ait 15 Fotoğraf Görenlere Ümit Oluyor! ile kilo vermeyi başaran farklı kişilerin başarı hikayelerini öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

Facebook İle Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe