Kapat

Obezite Olanlardan En Sık Duyduğumuz 7 Yorum

Anasayfa Genel Obezite Olanlardan En Sık Duyduğumuz 7 Yorum
obezite olanlar yorumları

Obezite Olanlar En Sık Ne Diyorlar?

Obezite olanlar sizin çevrenizde gördüğünüz üzere türlü cümleleri ortak olarak mutlaka kurarlar. Aynı problemi yaşayan insanların aynı psikoloji içinde olması oldukça normaldir. Ancak cerrahiden diyetlere birçok farklı yoldan başarı elde etmiş ve hedeflediği kiloya ulaşarak obeziteyi yenmiş bunca harika insanın bulunduğunu düşünürsek, cümlelerin çoğu ya şikayet ya da bahanedir. Siz de obezite olanlar tarafından en sık kurulan cümlelere bakarak aslında pazartesiyi beklemenin de hiçbir tedavinin sizde işe yaramadığının da bahane olduğunu ve güzellik için değil sağlığınız için obeziteden korunmanız gerektiğini gülümseyerek okuyun.

”Asla istediklerimi giyemiyorum”

Özellikle kadınlardan duyduğumuz bu cümle, fazla kiloların kadınları alışverişten nasıl uzaklaştırdığının ispatı niteliğindedir. Ancak istediklerinizi alabilmek ya da giymek için güzellik yargılarından uzak, sağlıklı bir vücuda sahip olmayı istemeli ve sağlığınızın her şeyden öncelikli olduğunu bilmelisiniz. Ancak dilediğiniz dar pantolonlara girmek için de asla geç kalmış değilsiniz.

”Sosyal hayatım istediğim gibi değil”

obezite olanlar yorumları

Kendinizi dış görünüşünüz ve obezitenin neden olduğu problemler nedeniyle eve hapsetmek isteyebilirsiniz. Ancak bunun depresyona yol açacak ve obezite seviyelerinizi daha da ilerletecek kötü bir fikirden ibaret olduğunu bilmelisiniz.

”Sadece benim gibi olanlar anlar”

Size destek olmak isteyen kişilerin sizi anlamadığı yargısından bir an önce kurtulmalı, eğer psikolojik sorunlar yaşıyorsanız bir uzman tarafından destek almakta asla çekinmemelisiniz.

”Kendimi sevmiyorum, beğeniyorum, kendim olmak istemiyorum”

Kendinizi dış görünüşünüz için değil kendinizi sadece kendiniz olduğunuz için sevmelisiniz. Fazla kilolardan ibaret olmadığınızı, obezitenin önlenebilir ya da tedavi edilebilir bir problem olduğunu unutmamalı, dilediğiniz zaman kendinizi daha fit bir forma sokabileceğinizi unutmamalısınız. Obezitenin sadece bir sorun olduğunu, sizin kim olduğunuzu belirlemediğini unutmayın, kendiniz için güzellik kadar sağlık da dileyin.

”Pazartesi başlayacağım”

Obezite ile mücadele etmek için yeterli motivasyona sahip olmayanlarda erteleme en sık başvurulan kaçış yöntemidir. Oysa bir sorununuzu gerçekten çözmek istiyorsanız, hayatınızda daha fazla bekleme ve ertelemeye yer vererek vakit kaybetmemeniz ve kendiniz için hemen bugün bir şeyleri değiştirmeniz gerektiğini bilirsiniz.

obezite olanlar yorumları

”Sürekli yorgunum, hiçbir şey yapmak keyif vermiyor”

Obezite olanlar hareketlerinin kısıtlanmasından dolayı hareketlerini iyiden iyiye bırakır, aktiflik gerektiren işlerden ve eğlenceler kaçınırlar. Bu da obezitenin kısır bir döngüye girmesine yani hareket etmediği için obez olmak ve obez olmadığı için hareket etmemek gibi iki yönlü bir bahaneye dönüşür. Ancak obezitenin sizde oluşturduğu yorgunluk ve isteksizliğini yine onu yenmek ile ortadan kaldırmak mümkündür.

”Benim sorunum genetik/hormonal/ ilaçlar”

Beslenme alışkanlıklarını değiştirmek ya da egzersiz yapmak istemeyen veya da cerrahiden çekinenlerin daima bu konu hakkında kendince bir açıklaması olabilir. Ancak probleminiz ile kendi sağlığınız ve yaşam kaliteniz için yüzleşmeli, bahaneleri bir yana bırakarak obeziteden korunmak için sizin kontrolünüz dahilinde olan ne varsa bunları size uygun şekilde denemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Obezite Depresyona mı Neden Oluyor? haberi ile  obezitenin depresyona neden olması hakkındaki uzman görüşlerini öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal  medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

Facebook İle Yorum Yap

“Obezite Olanlardan En Sık Duyduğumuz 7 Yorum” üzerine 6 yorum

  1. Baci Yakut says:
  2. Gullu Neyzi says:
  3. Oz Armagan says:
  4. Birgen Kivanc says:
  5. Bengu Bagci says:
  6. Bilge Sezer says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe