Obezite Ve Aşırı Kilo Kansere Davet Çıkarıyor

Obezite Ve Aşırı Kilo Kansere Davet Çıkarıyor

Günümüzde aşırı kilolu ve obezite olan insanların sayısı oldukça artmaya başlamıştır. Obezite ve aşırı kilo hastalıkların habercisidir. Kanserde bu hastalıklardan yalnızca bir tanesidir. Kanser, normal hücrelerin kontrolsüz bölünmesi ve çoğalması ile oluşan bir hastalıktır.

Obezite ise, yağ dokularında, sağlığı bozacak ölçüde anormal ve aşırı miktarda yağ birikmesidir. Bunun sonucunda da görüldüğü üzere aşırı kilo kanser hastalığını tetiklemektedir.

obezite-ve-asiri-kilo-kansere-davet-cikariyor

Aşırı kilolu ya da obezite hastası olan kişilerin, 10 yaygın kanser türüne yakalanma riskinin daha fazla olduğu saptanmıştır. Araştırma sonuçları Lancet dergisinde yayımlanan ve İngiltere’de beş milyon kişinin yedi sene boyunca sağlık verilerinin değerlendirildiği araştırma, aşırı kilolu ya da obezite sorunu olan kişilerin, en yaygın görülen 10 kanser türüne yakalanma risklerinin, normal kiloda olan kişilere nazaran daha yüksek olduğu saptanmıştır. Aşırı kilolu ve obezite olan kişilerde yaygın olarak görülen kanser türleri hakkında sizlere bilgi vermek iverelim.

 Kanser Türleri Şunlardır;

 • Bayanlarda menapoz ve ardından meme kanseri
 • Bağırsak kanseri
 • Rahim kanseri
 • Yemek borusu (özofagus ) kanseri
 • Böbrek kanseri
 • Bağırsak kanseri
 • Safra kesesi kanseridir.

obezite-ve-asiri-kilo-kansere-davet-cikariyor

Obezite ve aşırı kilolu olan insanlarda yağ dokuları normal kilolulara göre daha fazla hormon ve büyüme etkenine sahip olmaktadır. Östrojen ve insülin  olmak üzere, bu hormonlardan bazılarının yüksek seviyede olması belirli kanserlere yakalanma riskini arttıran özelliklerden bazılarıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Obezite Hastalığı Ve Saç Dökülmesi başlıklı makalemizde obezite hastalığının etkenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Cansu Tanrıkulu Cansu Tanrıkulu Obezitehaber.com İçerik Editörü.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

 1. Merhaba, bir sorum olacak sizlere sayın Cansu Tanrıkulu, şu an 98 kiloyum ve kilo vermek istiyorum. Mide Kelepçesi Ameliyatı mı yoksa Tüp Mide Ameliyatını mı önerirsiniz?

 2. Ağrı merkezden ben Gulcan Arman. Teşekkürler. Güzel bir paylaşım olmuş tebrikler. Paylaşıyorum hemen 🙂 Gayet açıklayıcı olmuş teşekkür ederim. tüp mide ameliyatını obeziteyi, kiloyu, beslenmeyi sizden öğrendik Vallahi 🙂 Emeklerinize sağlık. Çok sıkı takipçinizim. İyiki böyle bir site var. Mobil uygulamanız da neden uyarı mesajı gelmiyor yeni konular eklenince ? zayıfladıktan sonra iş bitmiyor ki anam, irade sağlam olacak irade. gerisi boş. Keşke bende o doğuştan şanslı zayıflar gibi olsaydım 🙁 paylaşım için teşekkürler.. 08-01-2017 03:25:37

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar