Obezite Ve Aşırı Kilo Kronik Mi?

Obezite Ve Aşırı Kilo Kronik Mi?

Obezite hastalığı kronik bir hastalık diyebiliriz. Obezite hastalığı vücutla uzun süreli bir bağ kurduğu için o süreçte kronik hastalığa dönüşebilmektedir. Çözüm yolları yok mu? derseniz. Tabi ki de var. İnsan sağlığı çok önemlidir. Bunların başında kilo ve obezite birinci sıradadır. Eğer ki bir insanın kilosu normal değerlerde olursa o insan daha sağlıklı olmaktadır. Bazı istisnalar vardır ki hastalıklar vücuda yağ oranını biriktirebilir. Bunların başında kronik hastalıklar gelmektedir. Tam tersi olarak obezite ve aşırı kilolu olmak hastalıkların başlangıcı olabilir.

obezite-ve-asiri-kilo-kronik-mi

Obezite ve aşırı kilolar için çözüm olanakları da çok çeşitlidir. İlk önce kilo değerlendirmeye alınır ve daha sonra tedaviler uygulanır. Bazı kişiler diyetlerle, bazı kişiler de cerrahi operasyon sonucunda kilo vermeye başlarlar. Burada en önemli nokta ise verilen kilolar istenilen seviyeye geldi diye diyetler ve sağlıklı beslenme olayları bırakılmamalıdır. Çünkü obezite hastalığı bulunan insanın vücudu yağ depolamaya müsait olduğu için tekrar vücuda kronikleştirmiş olacaklardır. Bunun için hayat devam ettiği sürede sağlıklı beslenme ve bilinçli olarak gıdalar tüketilmelidir. Her öğün zamanında ve saatinde uygulanmalıdır.

obezite-ve-asiri-kilo-kronik-mi

Obezite hastalığının kronik olarak doğuştan da gelebilir. Küçük yaşta oluşan kronik hastalık daha erken tedaviler sonucunda daha hızlı şekilde aşılabilir. Birde şu yönü vardır. Kronik obezite ve aşırı kilonun bilinçsiz beslenerek kalorili yiyeceklere dikkat etmeyip vücuda sürekli doldurulursa sonucunda kilolardan kurtulamaz bir hale gelinebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Obezite Cerrahisi Kimler İçin Uygundur? başlıklı makalemizde Obezite Ameliyatı Teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Cansu Tanrıkulu Cansu Tanrıkulu Obezitehaber.com İçerik Editörü.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. ben Begum Demirel , Obezite Ve Aşırı Kilo Kronik Mi? başlıklı paylaşımınız faydalı oldu sevgili editör Cansu Tanrıkulu , teşekkürler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar