Kapat
  • PAYLAŞ
  • avatar
  • 69.350

Obezite Ve Migren

Anasayfa
SAĞLIK Obezite Ve Migren

Migren insanların çok şiddetli yaşadığı baş ağrıları diyebiliriz. Obezite ise insan vücudundaki birikmiş toksin veya yağlardır. Birçok hastalığın ana nedeni aşırı kilo ve obezite olarak gösterilmektedir. Obezitenin neden olduğu hastalıkların biri de migren olarak gösteriliyor.

obezite-ve-migren

Migren ve obezite ikilisi sağlık olarak yaşam standardını etkileyen çok ciddi bir hastalıklardır. İnsan vücudunu aşırı derecede yıpratan bu hastalıklar sağlıklı bir birey olmamamızı etkilemektedir. Hastalıklar her biri doğuran bir hastalıktır bunun sonucunda migren tek başına yaşam standardını etkilediği gibi obezitede etkilemektedir. İkisi de insanın hayat kalitesini ciddi oranda azaltabilir. Migren ağrısı başlayan kişi gün boyu baş ağrısı çeker ve birçok işini bu nedenle yapamaz duruma gelir.

Obezite olmayan kişilerde de nadir olarak migren hastalığı da görülebilir. Ama sağlık sorunlarının başında yine aşırı kilo ve obezite gelmesi migreni tetikleyen önemli faktörlerden biri olarak obeziteyi göstermektedir. Bazı baş ağrıları ise obeziteyle eş değerde tutulmamalı ve her baş ağrısının altında obezite hastalığı aranmamalıdır.obezite-ve-migren

Obezite hastalığına insanların birçoğu ilaç kullanımından da yakalanabiliyor. Bazı kişilere migren sonucu ilaç kullanımı başlıyor ve bazı kişilerde bu durum obeziteyi tetikleyebiliyor. Migren hastası olarak yediğimiz yiyeceklere ve içeceklerimize dikkat edersek hem baş ağrıları olmayacak hem de kilomuzu korumuş oluruz.

Ülkemiz de birçok kişi de aşırı kilo ve obezite gözlenmektedir. Obezite hastalığı doğmamış çocuklarda da hastalıklar yapabiliyor bazı çocuklarda bile doğuştan migren oluşabiliyor. Her şeyin başında kilolarımız yatmaktadır..

 

Bir önceki yazımız olan Zayıflamaya Çalışırken Kendinize Ödül Vermeli Misiniz? başlıklı makalemizde zayıflama esnasında kendinize yapmanız gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar


Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg