Obezitede Durum Çok Kritik

Obezitede Durum Çok Kritik

Uzmanlar önümüzdeki on yılda obezitenin ölüm tehdidi taşıyan hastalıklar bakımından sigaranın önüne geçeceğini beklediklerini açıkladılar.

Obezite ciddi artışı sebebiyle dünyanın en ciddi sağlık problemlerinden biri haline geldi.

Dünyada birçok hastalıktan kurtulmanın sigara ve tütün kullanımını bitirmeye bağlı olduğunu açıklayan uzmanlar, obezitenin bu konuda sigaranın da önüne geçtiğini belirttiler.

obezitede-durum-cok-kritik

Nasıl ki sigara kullanımını engellemek birçok sağlık probleminin önüne geçiyorsa, obezitenin önüne geçilmesi de hayati riskleri ortadan kaldırıyor. Bu durumda dünya olarak gerçekten durum çok kritik. Bu konuda toplumun ciddi anlamda bilinçlendirilmesi ve en az sigara kadar obeziteyle de mücadele edilmesi gerekiyor.

Sağlıklı beslenme ve egzersiz programlarına yönlendirmek, bunun devamlılığını sağlamak obezite ve beraberinde gelecek tüm hastalıkların önüne geçilmesi için önemli bir adım.

 

Bir önceki yazımız olan Karaciğerin Yağlanmaması için Neler Yapılabilir? başlıklı makalemizde Karaciğerin Yağlanması Önlemek hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Yunus Emre Polat Yunus Emre Polat Hayatı boyunca obezite illetinden çok çekmiş birisi olarak , yaşantımın geri kalanını obezite ile mücadele etme kararı aldım. Damdan düşenin halinden ancak başka bir damdan düşen anlar.. Hiç bir obezite hastası kaderdaşım çaresiz değildir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. benm obezite hastsı idim. mide ameliyatı ile zayıfladım. şuan hamileyim bebğim için risk tasıyorum. dogduktan sonra nasıl bır yol ızlemelıyım bebeıgmın saglıgı ıcın ???

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar