Kapat

Obeziteden Kurtulunca Sıkılaşmak için 5 Öneri

Anasayfa Genel Obeziteden Kurtulunca Sıkılaşmak için 5 Öneri

Obezite, pek çok kişi için oldukça korkulan bir hastalıktır. Herkesin bildiği gibi oldukça fazla sayıda insan obezite hastalığına yakalanmış olarak dikkat çekmektedir. Pek çoğunun da isteği bu hastalıktan acil olarak kurtulmaktır. Obezite hastalığı olan kişilere  ciddi bir sağlık sorunu getirdiği gibi, aynı zamanda yaşam kalitesini de ciddi olarak etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. Ancak bunun dışında tüp mide ameliyatı olarak obeziteden kurtulduğunuzda doğru beslenme ve spor yaparak sıkı hatlara kavuşmanız da mümkündür. Bununla alakalı olarak birkaç örneği de paylaşalım

 1. Doğru Beslenme: Beslenme sizin için oldukça önemli bir adım olarak değerlendirilebilir. Zira mide küçültme ameliyatı sonrası fazlalıklarınızdan kurtulduğunuzda tekrar aynı hastalığa yakalanmamanız için yapmanız gerekenlerden biri de doğru beslenmektir.
 2. Düzenli hareketler: Düzenli olarak egzersiz yapmak da oldukça tercih edilen ve uzmanlar tarafından da önerilen beslenme önerileri arasında yer almaktadır.

3 – Düzenli yürüyüş: Obeziteye yakalanan pek çok kişinin ne yazık ki; hareket sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla bu sebepten ötürü her gün yürüyüş yapmanız önerilmektedir.

4- İp Atlamak: İp atlamak kişiye en çok kalori verdiren ve sıkılığa kavuşturan detaylar arasında yer almaktadır. İp atlayarak vücudunuzu forma sokmanız son derece olası olarak dikkat çeker.

5- Dans Etmek: Dans etmek de kilo vermenin en güzel yöntemlerinden birisi olarak dikkat çeker. Kişiler dans ederek sıkı hatlara kavuşabilir.

Sitemizde bulunan  Obezite İçin Önerilen 5 Spor Türü başlıklı yazımız obezite hastalarının yapabileceği spor türleri ile ilgili bilgiler içermektedir. Yorum yaparak ve sosyal medyada da bizi takip ederek destek olabilirsiniz.

Facebook İle Yorum Yap

“Obeziteden Kurtulunca Sıkılaşmak için 5 Öneri” üzerine 20 yorum

 1. Ceyiz Koca says:
 2. Funda Korkmaz says:
 3. Akses Evren says:
 4. Ildes Gucer says:
 5. Gurbuz Sevim says:
 6. Zehra Boran says:
 7. Nezihe Demirbas says:
 8. Aytolun Cetin says:
 9. Aytutkun Tuncel Sirin Balcan says:
 10. Aygun Olmez says:
 11. Ornek Akkas says:
 12. Hayat Bilici says:
 13. Beyza Yavas says:
 14. Tuna Muhiddin says:
 15. Goksu Seyfi says:
 16. Duygu Gunay says:
 17. Sila Ekren says:
 18. Terim Bayramoglu says:
 19. Sansal Sensoy says:
 20. Kubra Onal says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe