Obeziteden Kurtulunca Sıkılaşmak için 5 Öneri

Obeziteden Kurtulunca Sıkılaşmak için 5 Öneri

Obezite, pek çok kişi için oldukça korkulan bir hastalıktır. Herkesin bildiği gibi oldukça fazla sayıda insan obezite hastalığına yakalanmış olarak dikkat çekmektedir. Pek çoğunun da isteği bu hastalıktan acil olarak kurtulmaktır. Obezite hastalığı olan kişilere  ciddi bir sağlık sorunu getirdiği gibi, aynı zamanda yaşam kalitesini de ciddi olarak etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. Ancak bunun dışında tüp mide ameliyatı olarak obeziteden kurtulduğunuzda doğru beslenme ve spor yaparak sıkı hatlara kavuşmanız da mümkündür. Bununla alakalı olarak birkaç örneği de paylaşalım

 1. Doğru Beslenme: Beslenme sizin için oldukça önemli bir adım olarak değerlendirilebilir. Zira mide küçültme ameliyatı sonrası fazlalıklarınızdan kurtulduğunuzda tekrar aynı hastalığa yakalanmamanız için yapmanız gerekenlerden biri de doğru beslenmektir.
 2. Düzenli hareketler: Düzenli olarak egzersiz yapmak da oldukça tercih edilen ve uzmanlar tarafından da önerilen beslenme önerileri arasında yer almaktadır.

3 – Düzenli yürüyüş: Obeziteye yakalanan pek çok kişinin ne yazık ki; hareket sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla bu sebepten ötürü her gün yürüyüş yapmanız önerilmektedir.

4- İp Atlamak: İp atlamak kişiye en çok kalori verdiren ve sıkılığa kavuşturan detaylar arasında yer almaktadır. İp atlayarak vücudunuzu forma sokmanız son derece olası olarak dikkat çeker.

5- Dans Etmek: Dans etmek de kilo vermenin en güzel yöntemlerinden birisi olarak dikkat çeker. Kişiler dans ederek sıkı hatlara kavuşabilir.

Sitemizde bulunan  Obezite İçin Önerilen 5 Spor Türü başlıklı yazımız obezite hastalarının yapabileceği spor türleri ile ilgili bilgiler içermektedir. Yorum yaparak ve sosyal medyada da bizi takip ederek destek olabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Dilek Demirler Dilek Demirler Obezitehaber.com Editörü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

20 yorum

 1. Merhaba ben Funda Korkmaz , Artvin merkez de tüp mide ameliyatı yapan doktor ve hastaneleri nasıl öğrenebilirim?

 2. selamlar sayın obezite haber yöneticileri, Kırklareli deki obezite ameliyatı yapan doktorları nereden öğrenebilirim yardımcı olur musunuz?

 3. Obeziteden Kurtulunca Sıkılaşmak için 5 Öneri başlıklı yazınızı beğendim sevgili Dilek Demirler

 4. ben Zehra Boran , Obeziteden Kurtulunca Sıkılaşmak için 5 Öneri başlıklı paylaşımınız faydalı oldu sevgili editör Dilek Demirler , teşekkürler.

 5. Obeziteden Kurtulunca Sıkılaşmak için 5 Öneri başlıklı yazınızı beğendim sevgili Dilek Demirler

 6. mrb ben Uşak den Aytolun Cetin , mide küçültme ameliyatından sonra 88 kilo zayıfladım. Eğer hayatınızı geri kazanmak istiyorsanız 1 saat bile beklemeden gidip şu işi bitirin derim 🙂

 7. slm tamı tamına 30 kilo vermem gerekiyor, iradem zayıf ne yapmam lazım ?

 8. Merhaba ben Aygun Olmez , Yalova merkez de tüp mide ameliyatı yapan doktor ve hastaneleri nasıl öğrenebilirim?

 9. Obeziteden Kurtulunca Sıkılaşmak için 5 Öneri başlıklı yazınızı beğendim sevgili Dilek Demirler

 10. ben Hayat Bilici , Obeziteden Kurtulunca Sıkılaşmak için 5 Öneri başlıklı paylaşımınız faydalı oldu sevgili editör Dilek Demirler , teşekkürler.

 11. Obeziteden Kurtulunca Sıkılaşmak için 5 Öneri yazınızı beğendim sevgili Dilek Demirler

 12. Dilek Demirler fazla kilolardan bıktım artık 🙁 Güzel bir paylaşım olmuş tebrikler. Paylaşıyorum hemen 🙂 Gayet açıklayıcı olmuş teşekkür ederim. tüp mide ameliyatını obeziteyi, kiloyu, beslenmeyi sizden öğrendik Vallahi 🙂 tüp mide ameliyatı yararlı mı zararlı mı tavsiyeniz nedir ? Çok sıkı takipçinizim. İyiki böyle bir site var. Mobil uygulamanız da neden uyarı mesajı gelmiyor yeni konular eklenince ? zayıfladıktan sonra iş bitmiyor ki anam, irade sağlam olacak irade. gerisi boş. Keşke bende o doğuştan şanslı zayıflar gibi olsaydım 🙁 paylaşım için teşekkürler..

 13. Dilek Demirler fazla kilolardan bıktım artık 🙁 Güzel bir paylaşım olmuş tebrikler. Paylaşıyorum hemen 🙂 Gayet açıklayıcı olmuş teşekkür ederim. tüp mide ameliyatını obeziteyi, kiloyu, beslenmeyi sizden öğrendik Vallahi 🙂 tüp mide ameliyatı yararlı mı zararlı mı tavsiyeniz nedir ? Çok sıkı takipçinizim. İyiki böyle bir site var. Mobil uygulamanız da neden uyarı mesajı gelmiyor yeni konular eklenince ? zayıfladıktan sonra iş bitmiyor ki anam, irade sağlam olacak irade. gerisi boş. Keşke bende o doğuştan şanslı zayıflar gibi olsaydım 🙁 paylaşım için teşekkürler..

 14. Kubra Onal Obeziteden Kurtulunca Sıkılaşmak için 5 Öneri Dilek Demirler bu güzeldi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar