Kapat

Obezlerin Yapması Gereken Diyet Kürleri 

Anasayfa Diyetler Obezlerin Yapması Gereken Diyet Kürleri 

Diyet yapmadan önce, boya göre ağırlık tespit edilmelidir. Yapılacak diyet tespiti sonrasında listeye kesinlikle uyulmalıdır. Yemeklerde kullanılan yağ miktarına dikkat edilmelidir. Kullanılan yağın bir kısmı zeytinyağı, bir kısmı mısırözü, bir kısmı soya ya da ayçiçek yağı olmalıdır.

Yağda aşırıya kaçılmamalı ve özellikle kızartmalardan uzak durulmalıdır. Karbonhidrat içeriği günlük alınan enerjinin yaklaşık olarak yüzde 50-55’ini sağlayacak şekilde tespit edilmelidir.

obezitelerin-yapmasi-gereken-diyet-kurleri

Şekerli ve tatlılardan mümkün olduğunca uzak durulmalıdır. Çok istenirse az miktarda tüketilmelidir. Nohut, mercimek, kuru fasulye tüketimi artırılmalıdır. Protein miktarını yüzde 15 kadarını sağlayacak şekilde ayarlanmalı ve ağırlık olarak et, yumurta, süt olmalıdır. Diyetlerde özellikle lifli ürünler kullanılmalı, sebze ve meyveye sindirimi hızlandırmak açısından önem verilmelidir.

Yemekleri kendi arasında ayırmak istediğimizde ise, süt ürünlerinde, yoğurt, süt, peynir; et ürünlerinde, tavuk, et, balık, kuru baklagiller; sebze ve meyve ürünlerinde, mısır, tarhana, pirinç, makarna, ekmek gibi besinler alınmalıdır. Bu besinleri alırken öğün atlamamaya ve günde üç ana, üç ara öğün olarak tüketmeye dikkat edilmelidir. Yemekleri, haşlama, fırında ya da ızgara yöntemlerini tercih etmek gerekmektedir. Buna paralel olarak her gün minimum yarım saat uygun tempoda egzersiz yürüyüşler yapılmalıdır.

obezitelerin-yapmasi-gereken-diyet-kurleri

Obezite İçin Diyet Kürü

Metabolizmayı hızlandıran Yeşil Çay Kürü. Yeşil çay, metabolizmayı hızlandırmasına ek olarak, yağ yakıcı özelliği de bulunuyor.

Malzemeler: Yeşil çay, bal, limon, su.

Hazırlanışı: Bir bardak sıcak suyun içine yeşil çay atılıyor. Yarım tatlı kaşık limon ekleniyor ve bu karışım bir gece bekletiliyor. Ertesi sabah, bu karışıma az miktarda bal ekleniyor ve aç karnına içilmeye başlanıyor.

Bu karışım, günde üç kez tüketilerek, üç haftadan sonra istenilen sonuca ulaşılacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Kilolu Erkeğin Giyim Tarzı başlıklı makalemizde kilolu erkeklerin giyinme tarzları hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Değerlendirme,Puan Ortalaması: 5,00
Loading...
FACEBOOK İLE YORUM YAP
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg