Obeziteye Karşı Pedal Çevirecekler

Obeziteye Karşı Pedal Çevirecekler

Gençlerimizin ve çocuklarımızın temel sağlık sorunlarından biri haline gelen obezite hastalığı için, Milli Eğitim Bakanlığı da (MEB) kolları sıvadı.

Sağlık Bakanlığı, obeziteyle ilgili seminerler, eğitimler verirken; beslenme danışmanlarıyla birlikte çalışırken, obezitenin eğitimi yansıyan tarafı içinse Milli Eğitim Bakanlığı’yla iş birliği yaptı.

Öğrencilerin sadece sokaklarda değil, okullarda da bisiklet kullanmasını ve bunu sağlıkları için yapmasını yaygın hale getirmek için bir protokol imzalayan Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı, obeziteye karşı adımlarını birlikte attı.

Bu protokoldeki amaç, öğrencilerin fiziksel aktivitesini alışkanlık haline getirmek.

Öğrencilerden seçmeli alan olarak “Spor Ve Fiziksel Etkinlikler”i tercih edenler, eğer okullarında bu dersten başarılı olursa, ödül olarak bisiklet dağıtılacak.

Başarılı sayılma ve başarının belirlenmesindeki kriterler henüz belli olmasa da, Türkiye’de öğrenim gören 5 milyon öğrenciden, 1 milyon kadarı bu dersi görüyor.

BİSİKLET KULLANIMI HANGİ ALANLARDA YAPILACAK?

Okullarda kendi bünyelerinin dışında, bisiklet kullanımı amacıyla 25×40 metre genişliğinde açık yada kapalı alanlar oluşturulacak.

Bu alanlarda bisiklet kullanan çocuk ve gençlerin güvenliği ve korunması açısından bu alanın etrafına, alışılmış hale gelen; dikenli teller, sivri uçlu tel ve demirler, korkulacak yükseklikte okul duvarı gibi özellikleri olan koruyucular kullanılmayacak.

Yapılan bu alanlarda park etmek, park alanı olarak kullanmak ve araç trafiği tamamen yasak olacak.

 

Bir önceki yazımız olan Sporla Değil Az Yiyerek Kurtul! başlıklı makalemizde Az Yiyerek Kilo Vermek hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Yunus Emre Polat Yunus Emre Polat Hayatı boyunca obezite illetinden çok çekmiş birisi olarak , yaşantımın geri kalanını obezite ile mücadele etme kararı aldım. Damdan düşenin halinden ancak başka bir damdan düşen anlar.. Hiç bir obezite hastası kaderdaşım çaresiz değildir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Mide küçülme ameliyatı için yaş sınırı nedir benım anneannem çok kıloyu 63 yasında ?

  2. Hangi devlet hastaneleri tüp mide ameliyatı sonrası deri sarkması ameliyatı yapıyor..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar