Obeziteye Neden Olacak Başlıca Risk Faktörleri!

Obeziteye Neden Olacak Başlıca Risk Faktörleri!

Obezite ve Nedenleri ?

Dünya sağlık örgütünün belirlemiş olduğu oranlarla obezite tesisi konur. Bu oran yetişkin erkeklerde ve kadınlarda değişiklik gösterir. Obezite son yıllarda çocuklarda sıklıkla görülmektedir. Çocukların aldığı besinlere dikkat edilmesi ve fırsat buldukça spor alışkanlıkları kazandırmak için çocukları teşvik etmek gerekir.

obeziteye-neden-olacak-baslica-risk-faktorleri

Obeziteye Neden Olacak Başlıca Risk Faktörleri

İster çocuklarda isterse de yetişkinlerde düzenli beslenememek ve beslenmede ki hatalar zincir. Spor alışkanlıklar ya da harcanan yetersiz enerji, genetik anne ve babadan alınan genler, psikolojik sorunların olması, kadınlar için doğum sayısı ve bu doğumların arasında ki süreler, zararlı olan sigara ve alkol tüketimi gibi nedenler obeziteye neden olacak ya da risk oluşturacak en önemli sebeplerden bir kaçıdır.

obeziteye-neden-olacak-baslica-risk-faktorleri

Dünyaya gelen bebekler için ilk 6 ay çok önemlidir. Bu ilk 6 aylık dönemde anne sütü alan çocuklara tek başına anne sütünün verilmesi gereklidir. Dünya sağlık örgütü ve Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu, ilk 6 ay ve sonrasının çok önemli olduğunu bildirmişlerdir. 6 aylık süre sonunda tamamlayıcı besinlerinin verilmesi ve en az 2 yaşına kadar anne sütünün verilmesi obeziteye savaş açılması için çok önemli olduğu yayımlanmıştır.

Obezite alınan besinler ve çevresel faktörler sebebi ile her yaş grubunda görülmektedir. Önceki yıllarda çocuklarda obezite görülme oranı %5 iken bu oran son yıllarda %11’lere kadar çıkmıştır.

 

Bir önceki yazımız olan Nedir Bu Obezite ? başlıklı makalemizde Obezite hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Cansu Tanrıkulu Cansu Tanrıkulu Obezitehaber.com İçerik Editörü.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. SLM . Ankarada tüp mide ameliyatı oldum. ilgilenen yada merak eden arkadaşlar varsa bilgilendirebilirim.

  2. Arrkadaşşlar bana yardımcı olurmusunuz? Benim yaklaşık 30 kilo vermem lazım. Çocuklukta zayıf biriydim ama sonradan aldım ve şuan veremez haldeyim. hiçbir diet işe yaramıyor?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar