Kapat

Ortak Kullanımı Hastalık Sebebi

Anasayfa OBEZİTE Ortak Kullanımı Hastalık Sebebi

Hastalıkların hangi sebep ile hayatımıza girdiğini bilemeyebiliyoruz. Bunların başında da uzmanların son dönemlerde yaptığı açıklamalardan birisi olan tarak paylaşımı gelmektedir.

Uzmanların yaptığı açıklamaya göre ortak kullanım için tarak paylaşımının oldukça sağlıksız olması çeşitli hastalıkların da bulaşmasına sebep olabilmektedir.

ortak-kullanimi-hastalik-sebebi Özellikle vücutta meydana gelen mantar hastalığının bulaşmasında en hızlandırıcı etken tarakların paylaşımıdır. Bunun için de mümkün olduğunca özel hayatınızda bu duruma dikkat etmelisiniz.

Bununla birlikte kuaför gibi ortak kullanım alanlarının odluğu yerlerde de hijyene oldukça dikkat etmelisiniz. Çeşitli saç bakterilerinin bu yol ile bulaşması sadece saç mantarının değil aynı zamanda saç kıran hastalığının da meydana gelmesine sebep olabilmektedir.

ortak-kullanimi-hastalik-sebebi

Ayrıca saç derinizde kızarıklıklar veya sivilceler meydana geliyorsa ortak kullandığınız bir taraktan bulaşan bir bakteri bu soruna sebep olmuş olabilir. Sadece başkasının tarağını kullanırken değil kendi tarağınızı da her kullanımdan sonra temizledikten sonra kaldırmanız daha sağlıklı olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Anne Sütü Obezitenin Önüne Geçiyor başlıklı makalemizde Anne Sütü Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg