Kapat

Pakize Yemşen Yardım İstiyor

Anasayfa HABER Pakize Yemşen Yardım İstiyor

Kahramanmaraş’ın Yahya Kemal Mahallesinde rutubetli bir evde yaşayan obezite hastası Pakize Yemşen, Devlet büyüklerinden yardım istedi.
Bundan 5 yıl önce hızla kilo almaya başladığını ifade eden 4 çocuk annesi kadın aşırı kilo almaya başladığı için hastaneye giden kadına doktorlar tarafından obezite tanısı konulmuştur.

pakize-yemsen-yardim-istiyor

Bugün 250 kiloya kadar çıktığını söyleyen Yemşen artık hareket edemediğini çok yürümek istediği halde ağaç gibi yatağa çakılıp kaldığını evinin her tarafının rutubetli olduğu halde sadece sağlıklı olmak istediğini söylemiş.

Eşimin ve kendimin ekonomik durumunun hiç yerinde olmadığını artık tedavi olmak istediğini ama parasızlıktan hiçbir yere gidemediğini söyledi. Kadın “Oğlumu evlendirmek istiyorum ama kız istemeye gidemiyorum.

Torunlarım benim ile oyun oynamak istiyor ama ayağa kalkıp onların dediklerini bile yapamıyorum. Kendi özel ihtiyaçlarımı yanımda biri olmadan karşılayamıyorum dedi.

Eşimin ihtiyaçlarını bile karşılayamıyorum kim istemez kalkıp evin içinde temizlik yapmayı evin işleri ile ilgilenmeyi, kocamı işine yolcu etmeyi” dedi. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ve eşinden yardım istemiştir.

pakize-yemsen-yardim-istiyor

Seçim zamanı her kes bizim yanımıza geliyor ama şimdi istesek de gelmiyorlar diye Devlet büyüklerine sitem eden Yemşen rahatsızlandığı zaman kendisinin hastaneye komşuları tarafından battaniye ile götürüldüğünü söylüyor.
Kadının eşi Yusuf Yemşen ise “ benim durumum yok asgari ücret ile bir fabrika işçisiyim, başvurmadığım hiçbir yer kalmadı. Eşim ilk hastalığa yakalandığı zaman 150 kilo idi şimdi ise 250 kiloya kadar çıktı.

Ben sabahları işime gidiyor, akşam olunca hemen eve gelip eşime bakıyorum. Eşim yeter ki sağlığına kavuşsun ben gerekir ise bu rutubetli evimi bile satarım eşime bir şey olsun istemiyorum bize yardım etsinler onun tekrar eski sağlıklı halinde görmek istiyorum” dedi.

 

Bir önceki yazımız olan Gençlerde Safra Taşı başlıklı makalemizde Obezite hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg