Kapat

Pilates Nedir? Nasıl Yapılır? Zayıflatır Mı?

Anasayfa SPOR Pilates Nedir? Nasıl Yapılır? Zayıflatır Mı?

Pilates vücudun yağ oranını azaltıp, kas oranını çoğaltır yani insan vücudundan yağlar erir kas oluşur. Pilates ile spor vücudumuzun her yerine uygulanır.

Pilates topuyla veya başka araçlarla da uygulanır. Pilates topuyla daha yararlı sonuçlar alınabilir. Özellikle karın egzersizi yaparak olumlu sonuçlar elde edilir. Spor olarak vazgeçilmezlerin arasında gelir ve spor salonlarında en çok uygulanan spor çeşididir. İnsanlar aşırı kilo alınca spor ve yürüyüş yapma çabalarına başlıyor.

pilates-nedir-nasil-yapilir-zayiflatir-mi

Pilates ile spor evde yapılabilir ama spor salonlarında eğitmen ile yapmak daha yararlıdır. Eğitmen kişilere neyin, nasıl yapılacağını ince ayrıntısıyla doğru şekilde gösterir. Pilates ile çok değişik spor yapılabilir ve olumlu sonuçlarda kendini gösterir. Ama bu herkeste aynı şekilde olmayabilir her insanın kalori yakma şekli farklıdır. Birisi hızlı kilo verir, birisi ise yavaş kilo verir. Pilates topuyla kalça, bel, basen hareketleri yaparak vücudumuz sıkılaşır.

pilates-nedir-nasil-yapilir-zayiflatir-mi

Pilates ile spor çeşitleri değişik şekildedir. Pilates topuyla; karın kası çalıştırma hareketleri sırt ve bel bölgesi egzersizleri, göğüs kasları geliştirme hareketi, omuz bölgeleri hareketleri bacak sıkılaştırıcı hareketler, kol kasları çalıştırma hareketleri yapılır. Bu sayede hem sağlıklı olacak ve dinç bir vücuda sahip olabileceksiniz. Bu tarz bir dinliğe sahip olmak için düzenli olarak bu hareketleri yapmak gerekir.

 

Bir önceki yazımız olan Kalori Yaktıran Egzersizler Nelerdir Ve Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Kalori yakımı ve egzersizler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg