Kapat

Pilates Yapmanın Kaç Kalori Yaktığını Biliyor musunuz?

Anasayfa SPOR Pilates Yapmanın Kaç Kalori Yaktığını Biliyor musunuz?

Çok yönlü egzersiz programları arasında yer alan ve 1920 yıllarında geliştirilen pilates ekstra kilo yakılmasında yardımcı olur. İyi bir diyet programıyla birlikte yapılan pilates zayıflamanızı ve kısa bir sürede istenilen kiloya ulaşmayı sağlar. Ayrıca pilates, vücuda şekil verir, kasların esnekliğini arttırır ve vücut dengesini sağlar.

pilates-yapmanin-kac-kalori-yaktigini-biliyor-musunuz

Pilates egzersizi başlangıç. orta ve ileri seviye olmak üzere 3 bölüme ayrılmıştır. 60 kilo biri başlangıç seviyesinde yapacağı pilates ile bir saatte 220 kalori yakar. Aynı kişi ileri düzey seviyede pilates çalışması yaptığında saatte 384 kalori yakabilir.

Yapılacak pilates olan pilates hareketleri yaşa, kiloya ve sağlık durumuna göre belirlenmesi için uzman kişilerden destek alınmalıdır. Eğer herhangi bir rahatsızlığınız varsa bazı hareketlerin pilates çalışmasından çıkartılması gerekmektedir.

pilates-yapmanin-kac-kalori-yaktigini-biliyor-musunuz

Kasları güçlendirme ve ton vermek için en uygun egzersizlerden birisi olan pilates çalışması eğer zayıflamak için kullanılıyorsa iyi bir diyet programı ile desteklenmelidir ve gün içerisinde alınan kaloriden daha fazla egzersiz yapılarak kalori yakılmalıdır.

Yakılan kaloriyi pilates dışında da arttırmak istiyorsak gün içerisinde tempolu yürüyüşler yapılabilir ayrıca merdiven çıkmak gibi aktiviteler de yapılabilir. 65 kiloda olan birinin başlangıç seviyesinde yapılan pilateste 238 kalori, 80 kilo olan birinin başlangıç seviyesinde yaptığı pilates çalışmasında 295 kalori, 90 kilo olan birini yaptığı pilates çalışmasında 330 kalori ve 100 kilo birinin başlangıç seviyesinde yaptığı pilates çalışmasında 367 kalori yaktığı görülmektedir.

Hafif bir programla başlanacak olan pilates egzersizinde kendimize olan güvenimiz artarken ayrıca kalori yakmamıza yardımcı olacak diyet programını eksiksiz ve tam olarak yerine getirmemiz gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Zayıflamanın Formülü Tarçın Çayı başlıklı makalemizde Tarçının Özellikleri ve Tarçın Çay Hazırlanışı hakkında bilgiler verilmektedir.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg