Kapat

Plates Topu İle Gelen Sağlık

Anasayfa SPOR Plates Topu İle Gelen Sağlık

Siz kilolu arkadaşların en büyük sorunu sabırsız olmanızdan kaynaklanıyor. Biraz sabırlı olsanız sizlerde en az zayıf insanlar kadar güzel görünebilirsiniz.

Biliyorum aldığın kilolar sizlerin istem dışı kilolarınız. Birçoğumuz şişman bir çocukluktan geçerek bu zamana geldik.

plates-topu-ile-gelen-saglik

Çoğumuzun sorunu ise yanlış beslenme ile ilgili oldu. Annelerimiz bizler aç kalmayalım diye ta Bebekliğimizde başladı yemek yememiz için bizleri zorlamaya ama yine de biz kilolu bayanlar ya da erkekler sabırsızlığımızın kurbanı oluyor başladığımız bir şeyi hemen yarım bırakıyoruz.

plates-topu-ile-gelen-saglik

Şimdi gelelim nasıl bir program izlememiz gerektiğine. Kilolarımız yüzünden birçoğumuz ya şeker hastası ya da yüksek tansiyon hastası.

Bizim asıl sormak istediğimiz soru ise bu sıkıntılı yaşam şeklinden nasıl kurtulabileceğimiz. Her şeyden önce spora başlamaya karar vermiş isek kesinlikle bir uzman doktordan yardım almamız gerektiği.

plates-topu-ile-gelen-saglik

Önce bizim bünyemize uygun olan yiyecekler ve kilomuz yüzünden çektiğimiz bu sıkıntılı hastalıkları rahatsız etmeden yapacağımız bir spor seçmek zorundayız.

Biz kilolu insanların yapacağı ilk önce çok hafif bir spor ile başlayarak daha sonra basamak, basamak diğer spor dallarına geçmemiz dir. Bu arada spor yapar iken bol miktarda su tüketimi yapmak zorundayız.

Zira yürüyüş yar iken vücudumuz su kaybetmeye başlayacaktır. Hemen su dengesini sağlama gerekli. Kendimizi fazla zorlamadan seçeceğimiz bir plates sporu bizler için çok iyi olacaktır.

plates-topu-ile-gelen-saglik

Çünkü bu spor dalında bedenimizin her yeri hareket halinde olacaktır. Plates topu ile yapacağımız hareketler hem bizi fazla yormayarak hem de gayet keyif verici olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Yeşil Çayın Diyet Listesindeki Yeri! başlıklı makalemizde Yeşil Çayın Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg