Kapat

Sağlıklı Beslenmeyi Öğrenelim Artık!

Anasayfa BESLENME Sağlıklı Beslenmeyi Öğrenelim Artık!

Gerçekten sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsak her şeyden önce uzmanından destek almalı ve diyetimize ona göre birlikte başlamalıyız.

Artık insanlar zayıflamak için değil daha sağlıklı olmak için diyet yapmaya aslında az yemeye başladılar. Bunun içinde hangi besinlerin alınması gerektiğini bizlerde sizlere azda olsa yazalım istedik.

saglikli-beslenmeyi-ogrenelim-artik

İştah kontrolüne yardımcı olacak besinler kesin herkesin mutfağında var olan besinlerdir. Sağlıklı dediğimiz zaman farklı bir besin kaynağından söz etmiyoruz sizlere.

Hem bu besinleri tüketip hem de gayet rahat bir şekilde kilo verebileceğinizi söylüyoruz. Her zaman doğru ve bilinçli tüketilen besinler sizlere kilo olarak değil, sağlık olarak geri dönüyor.

saglikli-beslenmeyi-ogrenelim-artik

Her şeyden önce günlük ne kadar kalori alacağınızın hesabını yapın ki ona göre gıda tüketimi yapabilesiniz. Süt, peynir, yoğurt her zaman listenizde olsun.

Kesinlikle hızlı kilo vereceğim diye şok diyetler uygulamayın bıraktığınız an tekrar kilo alırsınız. Sizler için en önemlisi kalıcı kilo vermek ve bir daha almamak olsun. Her beslenme uzmanın kesinlikle üstüne basarak söylediklerini bizlerde sizlere söylüyoruz.

saglikli-beslenmeyi-ogrenelim-artik

Sabah kahvaltısını güçlü yapın ama gece yemeğini kesin. Kısaca sabah çok sıkı bir kahvaltı, öğlen daha küçük bir porsiyon sebze yemeği, akşam ise daha az bir yemek tüketimi tercih edin.

Şayet meyve tüketeceksiniz yemeklerden en az iki saat sonra tercih edin. Yine bol su tüketimine dikkat edin. Su içmek için susamayı beklemeyin.

 

Bir önceki yazımız olan Sil Baştan Stil Oluşturmak başlıklı makalemizde Nasıl Giyinmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg