Sağlıklı Yaşam İçin Spor Yapın

Sağlıklı Yaşam İçin Spor Yapın

Her insan kaliteli yaşamak ister. Kaliteli yaşamak için de sağlıklı olmamız şarttır. Sağlıklı yaşam eşittir kaliteli yaşamdır. Sağlıklı yaşamak için düzenli uyumak, dengeli beslenme ve spor yapmak olmazsa olmazıdır.

Spor yapmak için sporcu olmaya gerek yok. Kendi fiziksel gücünüze göre spor yapmanız mümkündür. Hem kilo vermenize yardımcı olur hem de kilonuzu sabitlemek için sporu tercih edebilirsiniz.

saglikli-yasam-icin-spor-yapin

Spor düşüncesi artık günümüzde yarışma olarak değil sağlığı korumak amacıyla yapılmaktadır. Hatta ülkemizde insanları teşvik etmek için birçok organizasyon yapılmıştır. Her insan günde yarım saat ya da 45 dakika yürüyüş yapabilir. Bu kısa zamanı kendinize ayırabilirsiniz. Bu yürüyüş bile sizin havanızı değiştirecektir.

Spor hem sağlıklı yaşamak için hem de sosyal ortamınız için size katkı sağlayacaktır. Yürüyüş parkurları ya da spor salonlarında edindiğiniz arkadaşlarınızla aktivite yapabilirsiniz. Farklı insanlar tanıyıp değişik bilgiler edinebilirsiniz. Bu da size kaliteli yaşam sağlayacaktır.

saglikli-yasam-icin-spor-yapin

Size faydalı spor hareketleri için bedeninizin envanteri çıkarılmalıdır. Sizin iskelet, kas, sinir, sindirim ve beyin sisteminizin ne durumda olduğunu bilinmesi gerekir. Gelişi güzel yapılan hareketler size fayda yerine zarar verebilir. Önce bir uzmandan yardım almalısınız. Örneğin bel fıtığı olan bir kişiye farklı hareketler verilir.

Düzenli spor yapmak kas gücünüzü, dayanıklılığınızı arttırır. Obezite yani şişmanlık riskinizi azaltmış olursunuz. Yaşlılıkta oluşabilecek hastalıklardan şeker, yüksek tansiyon, kolesterol, kalp hastalıklarından korur. Hatta bazı hastalıklarının iyileşmesine bile yararlıdır. Spor stresinizi azaltmaya bile yardımcı olur. Sağlıklı yaşam için mutlaka spor yapmalısınız.

 

Bir önceki yazımız olan Kilonuzu Korumanız Neden Önemlidirbaşlıklı makalemizde Kilonuzu Neden Korumanız Gerektiği hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Cansu Tanrıkulu Cansu Tanrıkulu Obezitehaber.com İçerik Editörü.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Diyet yapamıyorum 24 kilo fazlam var bana yardımcı olur musunuz? Sizce ameliyat olmalımıyım? 34 yaşındayım.

  2. Sağlıklı Yaşam İçin Spor Yapın başlıklı yazınızı beğendim sevgili Cansu Tanrıkulu

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-08-25 11:42:42
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar