Kapat

Sağlıklı Yaşamın Sırrı

Anasayfa SAĞLIK Sağlıklı Yaşamın Sırrı

Sağlıklı zayıflamak için önceden spor yapıp sonra tekrar duruyorsanız, ya da çok ara verip yeniden başladıysanız uymamız gereken kesin kurallar var tabi ki.

Bizler sağlık için ve zayıflamak için spor yapacağımız için fazla kilolu olmamızdan dolayı normal kiloda olan insanlar gibi hareket etmemiz beklenemez bizlerden.

saglikli-yasamin-sirri

Bizler fazla kilolarımızdan kurtulmak için başlayacağımız bu spora her şeyden önce kesinlik ile bir doktor tarafından kontrol edildikten sonra başlamak zorundayız.

Kan tahlillerimizi yaptırmak ve bir EKG çektirmek zorundayız. Spor yapalım derken daha kötü sonuçlara katlanmak zorunda kalmak istemiyorsak doktor kontrolünde olmak her zaman bizler için çok önemlidir.

saglikli-yasamin-sirri

Bir diyet uzmanı ile görüşerek bizlerin rahatsızlığı ile ilgili bir diyet hazırlatmalı ve spora en hafif olandan başlamalıyız.

Biz kilolu bayanlar ya da baylar için en ideal spor şu aralar yürüyüş gibi görünüyor. Önce yavaş tempoda başladığımız bu kısa aralıklı yürüyüşlere daha sonra hızlı bir tempoda devam edebiliriz.

saglikli-yasamin-sirri

Spor yapar iken kesinlikle diyetimize de çok dikkat etmek zorundayız. Nasıl olsa her sabah düzenli yürüyorum bir şey olmaz gibi düşünerek diyet dışına çıkmamak bizler için çok daha önemli.

Her şeyden önce sağlıklı yaşamayı bir alışkanlık haline getirmek zorunda olduğumuzu unutmamak ta fayda var.

Vücudumuzdan kaybedeceğimiz bir gram yağ bile bizler için ne kadar önemli olduğunu hatırlayarak hem diyetimize hem de sporumuza ayrı bir önem vermek zorundayız.

 

Bir önceki yazımız olan Hadi Fitness Yapalım başlıklı makalemizde Fitniss hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg