Kapat

Salatalık İle Kilo Verimi

Anasayfa Beslenme Salatalık İle Kilo Verimi

Hepimizin bildiği gibi salatalık kalorisi en düşük yiyeceklerden içeriğinde bol su olduğundan dolayı   özellikle yaz aylarında serinlemek içinde çok güzel bir alternatif oluyor. Özellikle diyetisyenler ara öğün olarak mutlaka salatalığı öneriyorlar bir salatalıkta ortalama 50 -55 kalori mevcuttur.

Salatalığın kalorisi az diye fazla abartıya kaçmamak lazım her şeyin fazlası zarardır buna salatalık da dahil. O yüzden her şeyi dozunda kararında tüketmemiz lazım .

salatalik-ile-kilo-verimi

Yoğurdun kilo verimindeki etkisini hepimiz biliyoruz protein açısından zengin olan yoğurdun içine salatalık ekleyerek cacık yapıp çok güzel bir ara ögün yaparak günümüzü geçiştirebiliriz.

Bu şekilde hem günlük protein ihtiyacımızı karşılamış oluruz hem de kalorisi düşük bir şekilde ara öğünümüzü geçirmiş oluruz. Bilindiği üzere salatalığın % 90 ı sudan oluşan bir besindir içerisinde mineraller ve C vitamini içerir.

Kabuğunu soymadan tüketildiği zaman metabolizmayı hızlandırır ve kilo verimini kolaylaştırır kabızlık problemi yaşayanlar için de mucize bir besindir.salatalik-ile-kilo-verimi

Bazı uzmanların açıklamasına göre salatalık içinde bulundurduğu A, C,E ve K vitaminleri sayesinde böbrek, mide ve bağırsak sağlığı için çok önemlidir.

Her yönden zengin olan salatalığın faydalarını saymakla bitiremeyiz özellikle cilt üzerinde de etkisi vardır çoğu güzellik salonlarında cilde uygulanan maskelerin içerisinde salatalık kullanılır.

Salatalık böbrek sağlığı için de çok önemlidir içerdiği bol miktarda su sayesinde bolca idrara çıkmaya neden olur ve bu şekilde böbrek sağlığını da korumuş ve böbrek taşı oluşumunun da bu şekilde riskini azaltmış oluruz.

salatalik-ile-kilo-verimi

Mide sağlığı için oldukça yararlı olan salatalık mide içi duvarların güçlenmesine yardımcı ve daha sağlam bir mide ye sahip oluruz.

Hem kalori açısından hem vitamin açısından çok etkili olan bu besinin mutlaka hayatımızda yer alması lazım. Hiç bir şey tek başına kilo verimini sağlamaz bunun yanı sıra mutlaka bol su tüketmeli ve sporumuza önem vermeliyiz.

 

Bir önceki yazımız olan Mısır Şurubunun Tehlikesi başlıklı makalemizde Mısır Şurubu hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Değerlendirme,Puan Ortalaması: 5,00
Loading...
FACEBOOK İLE YORUM YAP
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg