Kapat

Seda Saydam’ın Başarı Hikayesi 70 Kilo Verdi!

Anasayfa BAŞARI HİKAYELERİ Seda Saydam’ın Başarı Hikayesi 70 Kilo Verdi!

Seda Saydam ismi size belki yabancı gelebilir. Ama başardığı şey aslında tüm obeziteleri ve kilolu insanları hayrete düşürecek cinsten. Azmetmiş ve zayıflamış. Hem de çok ince ve uzun süren araştırmalar sonucu tedavi olarak ama birden değil. 5 yılda 140 kilodan 70 kiloya düşmüş.

Evet yanlış okumadınız. 5 sene sürmüş mücadelesi ve tam 70 kilo vermiş. Hani bazıları 3 ayda 6 ayda diyor ya aslında onlara göre biraz uzun ama sağlıklı yollardan vermiş bu kilolarını. Kilolarla başı aslında yeni değil. Çocukluk yıllarına dayanıyor bu sıkıntısı. Daha ortaokul yıllarında 93 kiloya ulaşıyor. Kilo vermeye karar vermesi de bir hayli ilginç Seda hanımın. Sevgilisi, arkadaşı veya eş dost gibi kiloları ile dalga geçenler değil ona bu mücadele için karar verdiren. Çorabını giyememesi. Tuhaf değil mi? Çorap giyemiyorsun ve tamam artık buraya kadar ben zayıflayacağım diye karar alıyorsun. Aslında geçmişinde kilosu ile barışık ve hatta defilelerde boy gösterecek kadar da cesaretli imiş. Hani çorap meselesini açmak gerekirse merak edenler için, bu kafasına takılmış ve bu yüzden iş yerinde yapması gereken bir sunumu başarısızlıkla sonuçlanmış.

seda-saydamin-basari-hikayesi

Bu miladi kararı verdikten sonra, araştırma süreci başlamış ve Amerika ile 3,5 ay süren bir yazışma trafiği gerçekleşmiş. Doktoru olan Ahmet bey ile irtibata geçerek aklını kurcalayan her şeyi sormuş. Buna anne olup olamayacağı da dahil. Doktorunun desteği ve kendi azmi birleşince sıkı bir tedavi süreci başlamış. Yedikleri, içtikleri tek tek düzene girmiş. Tam 5 yıl mücadele etmiş. 70 kiloya düşen Seda Hanım, “Benim için bacak bacak üstüne atmak büyük keyif” diyerek başarısından aldığı zevki dile getiriyor.

seda-saydamin-basari-hikayesi

Herkes kilo vermek isteyenlere akıl veriyor ve bir şeyler öneriyor. Seda Saydam ise burada da bir aykırılık yapıyor ve kilo verene değil etrafında olanlara öğütler veriyor. Destek olsunlar eleştirmesinler diye. Daha önce kilo vermek için diyet denediğim her zaman daha fazla kilo aldığını gördükten sonra ameliyatın bu iş için daha uygun olduğuna karar vermiş.

Uzun lafın kısası, Azmin zaferi diyebileceğimiz çorapla başlayan macera 70 kiloya düşmesi ile son bulmuş.

 

Bir önceki yazımız olan Erkeklerde Obezitenin Kaynaklı Kısırlık başlıklı makalemizde erkeklerde aşırı kilonun etkenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg