Şehirlere “Obeziteyle Mücadele Timi” Geliyor.

Şehirlere “Obeziteyle Mücadele Timi” Geliyor.

Sağlık Bakanlığının getirdiği bir uygulamaya göre doktor, hemşire, ebe ve diyetisyenler toplumda obeziteyle mücadele görevi adı altında, toplumda sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite konularında yaşam tarzı değişikliği oluşturmak için çalışacaklar.

Sağlık Bakanlığı başta çocuklar ve gençler olmak üzere hepimizi etkileyen obezite hastalığının mücadelesi ve obezitenin görülme sıklığını azaltmak, toplumun bilgi düzeyinin artırılması, sağlıklı ve düzenli beslenme, aktivitelerin alışkanlık haline getirilmesi amacıyla Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Program yürütmeye başladı.

Bu programların eksiksiz uygulanabilmesi amacıyla, sağlık personelinin obeziteyle mücadele konusunda bilgi düzeyinin arttırılması için hizmetçi eğitim programına ağırlık verildi.

Ekim ayında Sağlık Bakanlığı, aile sağlık merkezinde görevlendirilmiş hekim, ebe, hemşireler için Obezite Mücadele İl Eğitimi düzenledi. Kasım ayının son haftasında diyetisyenleri eğitti.

Sağlık Bakanlığının bu eğitimi sırasında obeziteyle mücadele görevlilerine obezite,izlemi sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite konularında davranış değişikliği amaçlandı.

Bu görevliler illerde obeziteyle mücadele timi gibi görev alacak, topluma ve meslektaşlarına ulaşarak obeziteyle mücadelede aktif bir rol almış olacaklar.

 

Bir önceki yazımız olan Obezite Hastaları ‘Bebek Mide’ ile Kilolarından Kurtuluyorlar başlıklı makalemizde Bebek Mide hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Şeydanur Polat Şeydanur Polat Obezitehaber.com İçerik Editörü.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar