Kapat

Şekerli Besinler Zararlı Mıdır?

Anasayfa HABER Şekerli Besinler Zararlı Mıdır?

Son zamanlarda en çok tartışılan konular arasında şeker bulunmaktadır. Şeker adı gibidir. Çok tatlıdır. İnsanları kendine aşırı şekilde bağlamaktadır. Zaten Türk toplumu tatlıları ile ünlüdür. Her türlü tatlılarda olmazsa olmaz şekerdir. Şeker işlendiği için zarara dönüşmektedir. Yani çok tatlıdır. Fakat insanları tatlı tatlı hasta etmektedir. Şeker hastalığı ülkemizde çok ciddi rakamlara ulaşmaktadır. Şeker kullanımı en başta obeziteye davetiye çıkarmaktadır. Zaten obeziteye yakalanan kişilerde her türlü hastalıklar kendini belirgin olarak göstermektedir. Hiç şeker tüketilmemelidir. Bu düşüncede yanlıştır. Sadece çok az miktar tüketilmelidir. Ancak bu şekilde sağlıklı bir yaşam sürülmektedir. Ama şeker çok korkunç değildir. Sadece gerekli olarak ölçü bilinmelidir. Ölçülü kullanıldığında vücut bir süre sonra zaten onu sindirmektedir. Sıfır şekersiz hiçbir insan yaşam süremez.

Fazla Şekerli Gıdalar Tüketmek Çok Tehlikeli

Sadece işlenmiş şeker için geçerli değildir. İnsanlar günlük hayattan çok fazla meyve tüketmektedir. Aşırı meyve tüketimi de zarar verir. Özellikle de içinde şeker barındıran her şey belli porsiyonlarda tüketilmelidir. Yani meyve diye bir şey olmaz mantığı ile harekete geçilmemelidir. Ne kadar doğal görünse de aşırı tüketim vücutta zarara yol açmaktadır. Çok meyve tüketen insanlar kilo almaktadır. Doktorlar genellikle bir porsiyon önermektedir. Bir porsiyon yani birer adet meyvedir. Porsiyon yanlış anlaşılarak abartılmamalıdır. Şekerli besinler hakkında her doktor hem fikirdir. Hepsi zaten zararlarından bahsetmektedir.

Şeker yerine doğal pekmez ve bal kullanılabilir. Yani illaki tatlıdan vazgeçemiyorsanız bal ile tatlandırılmalıdır. Doğal bal olması da önemlidir. Her şeyin bir çözümü bulunmaktadır. Yeter ki insanlar becerikli olsun. Zaten devamı hemen gelir. Her soruna bir çözüm üretilmelidir. Bunu ev hanımları çok iyi yapmaktadır. Zaten ev hanımları ne kadar sağlıklı yiyecekler hazırlar ise ev halkı o kadar sağlıklı olmaktadır.

Vücudumuzun su ihtiyacı hakkında bilgi vermiş olduğumuz ‘Vücudumuzun Su İhtiyacı Nasıl Karşılanır‘ adlı metni okuyabilir, yorum yapabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg