Kapat

Şekerli ve Gazlı İçeceklere Dikkat!

Anasayfa HABER Şekerli ve Gazlı İçeceklere Dikkat!

Araştırmacıların, gelişme çağında bulunan farklı yaş gruplarına dâhil çocuklar üzerinde yaptıkları incelemeler sonucunda, oldukça ilginç bilgilere ulaşıldı.

Örneğin, yapılan açıklamada gaz ve şeker açısından yoğun içeceklerin, genç kızlarda ergenlik döneminin erken başlamasına neden olabileceği belirtildi. Gün içerisinde, bu içeceklerden günde 1 bardaktan fazla içen genç kızların, hiç içmeyen ya da haftada sadece 2 bardak içen kızlara oranla, yaklaşık 3 ay erken ergenlik yaşadıkları ortaya çıkartıldı.

sekerli-ve-gazli-iceceklere-dikkat

Araştırma ekibi içerisinde görev yapan Prof. Karin Michel’e göre bu tür içecekler aşırı kilo alımında etkili olurken, özellikle genç kızlarda erken dönem ergenlik konusunda da olumsuz bir rol oynamakta.

Dünyaca tanınan bir sağlık dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, erken ergenlik durumu, obezite ve meme kanseri üzerinde de oldukça olumsuz etkilere sahip olmakta.

 

Bir önceki yazımız olan Ahmet Hakan Kuvvetli 8 Ayda 80 Kilo Verdi başlıklı makalemizde 8 Ayda 80 Kilo Verdi hakkında bilgiler verilmektedir.

“Şekerli ve Gazlı İçeceklere Dikkat!” üzerine 2 yorum

  1. Aysel Turkmen says:
  2. Kutay Yesilnil says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe