Kapat

Sesim Kötü Diye Üzülmeye Ses Estetiği ile Son

Anasayfa ESTETİK Sesim Kötü Diye Üzülmeye Ses Estetiği ile Son
ses estetiği

Ses estetiği ile dilediğiniz sese kavuşmak hayal değil

Sesinizden memnun olmayabilir, bu rahatsızlığınızın özgüvenini etkilediğini düşünüyor olabilirsiniz. Prestijiniz, hem sosyal hem de iş hayatınız için oldukça önemli olan sesinizden umudu kesmeyin. Tıbbın böylesi ilerlediği ve her soruna çözüm sunduğu günümüzde elbette sesiniz de düşünüldü ve ses estetiği ile birçok kişinin dilediği sese kavuşması sağlandı. Peki ses estetiği nasıl yapılır, ne gibi getirileri vardır?

Kaygılara ses ameliyatı ile son verin

Birçok kişinin cinsiyetine ya da görüntüsüne pek de uyumlu olmayan sesi sebebiyle psikolojik sorunlar yaşadığını görüyoruz. Ancak hem inceltme hem de kalınlaştırma şeklinde iki yönlü de sesi değiştirebilen estetik operasyonlar sayesinde kişilerin dilediği konuşma tonuna sahip olması mümkün olabiliyor. Kulak Burun Boğaz Bölümü’nden Op. Dr. Elad Azizli, ses estetiği hakkında merak edilenleri açıklıyor.

ses estetiği

 

Kişiye uygun ses vaat eden estetik operasyon ile genelde kadınların seslerini inceltmek, erkeklerin kalınlaştırmak istedikleri görülüyor. Yalnızca estetik amaçlarla değil, bazı durumlarda da sağlık amacıyla yapılan ses operasyonları sayesinde isteyenlere sunucu sesi bile sağlanabiliyor.

Henüz bu ameliyatlar ile bir başkasının sesine sahip olmak mümkün değil. Ancak seslendirme sanatçısı ya da sunucu olmak isteyenlerden  ya da öğretim üyelerinden yoğun talep gören bu ameliyat esnasında kişiler kendi sesini duyup kararını ona göre verebiliyor. 30 – 40 dakika kadar süren bu ameliyatlarda kişinin ağzından ses tellerine girilerek değişiklikler yapılmaktadır.

ses estetiği

Hasta ve doktor bu esnada sesin kalınlaşma miktarını duyar ve hastanın hareketine bağlı olarak istenilen kalınlaşma sağlanınca işleme son verilir. Bu sayede hastaların memnuniyetsizliği riski ortadan kaldırılır. Ameliyatlardan sonra ağrı sorunu yaşanmaz, hastalar işlemden sonra aynı günde taburcu işlemlerini yapabilirler. Sesiniz birkaç gün dinlendirdikten sonra hastalar yeni sesleri ile yaşamlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. Ancak sesin tam olarak oturması için birkaç ay süre tanınır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Saçınızı Yaza Hazırlamak için Rengini Doğal Mucize Bal ile Açın ile saçlarınızın rengini doğal yöntemlerle açmak için balı nasıl kullanabileceğinizi öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg