Kapat

Sgk’dan Obezite Hastalarına Kötü Haber

Anasayfa HABER Sgk’dan Obezite Hastalarına Kötü Haber

Obezite hastaları artık devletin sağladığı sosyal sağlık sigortasından yararlanamayacaklar. Mide küçültme ameliyatları ve tüp mide ameliyatları normal sağlık hizmetinden çıkartılıp, özel sağlık hizmetleri kapsamına alınacak olup, hastaneler artık bu tedavilerde hastalardan daha fazla ücret alabilecekler.

Resmi gazetelerde SUT (Sağlık Uygulama Tebliği) tarafından yapılan değişiklik yayınlandı. Hükümlerin çoğu 1 Ocak 2015 girmiş olan tebliğe göre, istisnai sağlık hizmetlerine ekleme ve çıkarmalar yapılmıştır. Mide küçültme olarak bilinen bypass ameliyatları ile tüp mide ameliyatı olarak bilinen sleeve gastrektomi ameliyatları normal sağlık hizmetleri grubundan çıkarılıp, istisnai sağlık hizmetleri listesine eklenmiştir. Buna karşılık olarak, ağrısız doğum yapmayı sağlayan epidural anestezi ile vajinal doğum istisnai sağlık hizmetlerinden çıkartılıp, normal sağlık hizmetleri grubuna eklenmiştir. İstisnai sağlık hizmetlerinde hastalar devletin çıkardığı faturanın üç katına kadar ilave ücret alabiliyor. Bu rakamlar özel hastaneler ve vakıf üniversitesi hastanelerinde uygulanabilecek en fazla olabilecek ücretlerdir. Devlet üniversitelerinde alınabilecek ilave ücret 2.168 lirayı geçemeyecek.

YURTDIŞI İLAÇLARA YENİ KURAL

Yatarak  hastanelerde yatarak tedavi gören hastaların hastane tarafından temin edilmesi zorunlu olan ilaçları devlet tarafından ödenmektedir. Bu ilaçlara Sağlık Bakanlığı tarafından hastanelerde kullanılmasına izin verilen yurtdışı ilaçları da ilave edilerek, bedelleri devlet tarafından ödenecek. Ancak Sağlık Bakanlığının izin verdiği ilaçlar dışındaki yurt dışı ilaçların bedelleri ödenmeyecek

KRONİK BAKIM SGK’DAN

Kronik hastalıkların sebebi ile ağız yoluyla beslenemeyen, enfeksiyon,kas ve nörolojik hastalıklar sebebi ile solunum güçlüğü çeken ve benzeri durumlardan dolayı uzun süre hastanede bakılması gereken yaşlı, kanser hastası gibi kişilerin bakımı ve giderleri devlet tarafından ödenecektir.
YÜZDE 15 ARTIŞ

SGK’ nın üniversite ve araştırma hastanelerinde kalp-damar cerrahisinde ödediği bedeller yüzde 15 oranında artırılmıştır. Kol, dirsek, el, ayak protezlerinin garanti süresi sonunda kullanılamaz duruma geldiği sağlık kurulu raporunca belgelendiği takdirde, yenileme sürelerinin dolmasını beklenmeye gerek kalmadan protezler yenilenebilecek.

MÜJDELİ HABER GELDİ OKUMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ :  https://www.obezitehaber.com/obezite-ameliyatlari-devlet-hastanelerinde-ucretsiz-yapilmaktadir-2015

 

Bir önceki yazımız olan Yunus Emre Polat 80 Kilo Verdi.. başlıklı makalemizde 80 Kilo Veren Yunus Emre Polat hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 2 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

“Sgk’dan Obezite Hastalarına Kötü Haber” üzerine 49 yorum

 1. Deniz sibel says:
 2. Fatma says:
 3. T Mutlu says:
 4. esin emine says:
 5. reyhan çarkçı says:
 6. Zehra KILIÇ says:
 7. bahar says:
 8. fidan says:
 9. Meryem says:
 10. leyla says:
 11. mehmet says:
 12. rumuz: umutlu says:
 13. rumuz: umutlu says:
 14. rumuz: umutlu says:
 15. rumuz: umutlu says:
 16. rumuz: umutlu says:
 17. rumuz: umutlu says:
 18. rumuz: umutlu says:
 19. rumuz: umutlu says:
 20. acillllllllll 176 kq 'yimmm says:
 21. Fahri Çelik says:
 22. Fahri Çelik says:
 23. Fahri Çelik says:
 24. Ersin Mersin tersin says:
 25. Fahri Çelik says:
 26. Ersin Mersin tersin says:
 27. Ersin Mersin tersin says:
 28. Ersin Mersin tersin says:
 29. acil 140 kiloyum says:
 30. Ersin Mersin tersin says:
 31. Ersin Mersin tersin says:
 32. Ersin Mersin tersin says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg