Kapat

Şişman Kadınlarda Ayakkabı Seçimi

Anasayfa MODA Şişman Kadınlarda Ayakkabı Seçimi

Ayakkabı ve çantalar her zaman kadınların ilgi olmayı başarmışlardır. İster genç, ister yaşlı olsun her kadın giydiği kıyafeti tamamlayacak ayakkabılara meraklıdır. Her mevsim dönümünde vitrinleri süsleyerek arz-ı endam eden çeşit çeşit, model model ayakkabılar konusunda kadınların kendini tutmakta zorlandığı bilinir. Ancak ayakkabıların genellikle küçük ayak numaralarına göre yapılıyor olmasından muzdarip olan kilolu kadınların bu durumdan yakındığı da sıkça duyduklarımız arasındadır.

Kilolu kadınların ayakları da büyük olduğundan şişman kadınlar ayakkabı seçimi konusunda nelere dikkat etmelidirler? Muamma niteliğindeki bu sorunun cevabı her kadına göre değişse de öncelikli olarak yapılması gereken galiba model takıntısından vazgeçmeleri gerektiğidir. Çünkü ince ve dar kalıplı ayakkabı modellerinin büyük numaralarını bulmak hayli zordur. Biraz daha geniş kalıplı ayakkabılarda büyük numaralar daha çok üretilmektedir.

Kilolu bayanların ayakkabı seçimi konusunda zorlandığı bir diğer konu ise; abiye ayakkabı bulmakta çaba harcamalarıdır. Özellikle abiye modellerde kalıplar yine dardır ve küçük numaralar daha çok vitrinleri süslemektedir.

Hal böyle olunca da; kilosu fazla olan kadınlar zayıflama sürecine girene ve fazla kilolarından kurtulana kadar beğendikleri ayakkabı modelleri arasından biraz daha spor modelleri tercih etmelidirler. Ayrıca ayaklara vücut tarafından uygulanan baskı çok olduğundan yine kilolu kadınların topuklu ayakkabılar ile yürümekte zorlandıkları ve çeşitli sıkıntılar yaşadıkları da bir gerçektir.

Bir önceki yazımızda tüp mide ameliyatının risklerinden bahsettik. Mide Küçültme Ameliyatının Riskleri ve Zararları başlıklı bu yazımızı okuyabilir, sitemizdeki her sayfa ile ilgili yorumlarınızı ve fikirlerinizi sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize iletebilirsiniz.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg