Kapat

Şok Diyetlerle Kilo Vermenin Sakıncası Var mıdır?

Anasayfa Beslenme Şok Diyetlerle Kilo Vermenin Sakıncası Var mıdır?

Şok diyet zayıflamak adı altında kilolarından rahatsız olan kişilerin bir an önce kilo vermek için uyguladıkları bir diyet yöntemidir. Bu yöntem genellikle yaz ayları yaklaşırken kış aylarında almış olduğunuz kiloları vermek isteyen kişilerin uygulamış oldukları bilinçsiz bir beslenme türüdür. Bu gibi durumlarda genel anlamada aç kalınarak kilo verildiği düşünülmektedir. Bu şekilde beslenme hem sizin metabolizmanızı zorlar hem de kalp hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığa davetiye çıkarmaktadır.

Çok kısa bir sürede bilinçsiz bir şekilde kilo veren kişilerde birçok hastalık meydana gelmeye başlanmaktadır. Bilinçsiz bir şekilde uygulanan diyetler ölüme gidebilecek şekilde ciddi sorunlar sizlere çıkarmaktadır.

 • Vücudunuz uzun bir süre aç kaldığı takdirde sizler zayıflayacağınızı düşünebilirsiniz. Vücudunuzun ani bir şekilde su kaybı sizlere tansiyon düşüklüğü baş dönmesi ve halsizlik şeklinde geri dönüş olmaktadır.
 • Kış aylarında alınan kiloları yaz dönemine geçtiği zaman bir anca vermek isteyen kişilerde baş ağrısı ve gözlerde görme bozukluğu etkisi yaratmaktadır.
 • Şok diyetlerin sonucunda kansızlık saçlarınızda dökülme ve güçsüzlük başlamaktadır.
 • Uzun süre aç kaldığınız zaman zarfında insülin direnciniz düşecek ve size kalıcı şeker hastalığı olarak geri dönüş yapacaktır.
 • Mide gastrit ve yanma gibi mide rahatsızlıklarınız artış gösterecektir.
 • Sadece su içerek şok diyetler uygulayan kişiler belli bir süre sonra su zehirlenmesi ile bilinç kaybına uğramaktadır.
 • Bilinçsiz olarak sadece tek öğün yemek yemeniz vücut dengenizi bozarak kolesterol yüksekliğine neden olacaktır.

Kısa süreli yapılan diyetler sonrasında verilen kilolar bir zaman sonra fazlası ile birlikte size geri dönecektir. Bu şekilde kalp rahatsızlıklarını tetiklemektedir .Kısa sürede verilen kilolar asla bünyede kalıcı olarak kalmamaktadır. Hızlı bir şekilde tekrar geri alarak vücudunuza zarar vermiş olursunuz.

Sanitasyon hakkında bilgi vermiş olduğumuz ‘Sanitasyon Nedir?’ adlı metni okuyabilir, konu hakkında bilgi alabilir ve aynı zamanda yorum da bırakabilirsiniz.

Facebook İle Yorum Yap

“Şok Diyetlerle Kilo Vermenin Sakıncası Var mıdır?” üzerine 4 yorum

 1. Dilmen Ozkul says:
 2. Askin Koksal says:
 3. Yasin Kazak says:
 4. Aydin Gundogan says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe