Kapat

Sözde Zayıflama İlaçları Bu Hale Getirdi

Anasayfa HABER Sözde Zayıflama İlaçları Bu Hale Getirdi

Zayıflama Hapı Kullanırken Dikkat

Murat Öncü, zayıflama hapları nedeniyle tam 292 kiloya ulaştı. Kilosu artık ciddi bir tehlike yaratan Öncü, İstanbul’a sevk edildi.

Tüp mide operasyonu ile kilosu kontrol altına alınacak Öncü, ideal kilosuna düştükten sonra yapacaklarını anlatırken, oldukça duygulandı “ilk hedefim 5 aylık torunumu yani Belgin’i kucağıma almak” şeklinde konuştu.

Adana’da yaşayan ve serbest ticaret ile hayatını kazanan Öncü için, yardım İstanbul Şişli Etfal Hastanesinden geldi. Profesör Mehmet Mihmanlı, Öncü’nün tedavisini bizzat üstlendi.

Dünya üzerinde oldukça nadir görülen ve morbid obezitenin de üstüne çıkmış hastalar için kullanılan süper morbid obeziteden mustarip Öncü, bu durumun hayatını oldukça olumsuz yönde etkilediğini belirterek, yapmak istediklerini yapamamanın ve günlük hayata uzaktan bakmak zorunda kalmanın kendisin bir hayli üzdüğünü de sözlerine ekledi. Öncü sözlerinin devamında ise; “ Bazen kendimi bir süs eşyası gibi hissediyorum. Ne sağa sola gidebiliyorum ne de dostlarımla oturup konuşabiliyorum. Hapishane mahkûmları bile benden şanslı. Onlar en azından günde belli sayıda kişiyle iletişim kurabiliyor. Bense her günü evimde geçiriyorum. 292 kilo beş kişi demektir. Beş kişinin de bir kalbi var, benim de bir tek kalbim var ” şeklinde konuştu.

Zayıflama Hapları Bu Hale Getirdi

” Bundan tam 8 sene önce kilom 175 ti. Daha sonra bana zayıflatıcı ilaç verdiler. Ancak bundan sonra kilolarım düşmek bir yana gittikçe artmaya başladı. Şekerim ve tansiyonum da vardı. İlaçları kullanmaya başladıktan sonra, önce 225 kiloya kadar çıktım. Ardından sadece 1 aylık bir sürede 40 kilo daha aldım. Bundan sonra bir gün uyandığımda ise bütün vücudum şişmişti. Kantara çıktım, tartıldım kilom 292 olmuş.”  dedi.

sozde-zayiflama-ilaclari-bu-hale-getirdi

Duygusal Hayaller Kuruyor

Tedavi sürecinin başarıya ulaşması sonrasında ise, Öncü yapmak istediklerini anlatırken oldukça duyguluydu. Karısı ve torunuyla vakit geçirmeyi oldukça özlediğini anlatan Murat Öncü; “ Hanımım ve ben artık beraber gezmek istiyorum. Özlemlerim o kadar fazla ki hangi birini anlatayım? Camiye gidemiyorum, bunu istiyorum. Çocuklarımla parklara bahçelere gidemiyorum, piknik yapamıyorum bunları yapmak istiyorum. Ömrümü boşa geçirmek istemiyorum. Dolu dolu yaşamak önemli olan. 100 sene de bir, 1 sene de bir. Bana bu durumdayken dünyaları verseniz ne değişir? 5 aylık Belgin isminde bir torunum var. Onu kucağıma alacağım ve motorumla doya doya gezdireceğim. Karımla da 28 yıldır sürdürdüğümüz bir evliliğimiz var. İnşallah yıl dönümümüzde onu da alıp beraberce gezeceğiz.” Dedi.

Beraberce Ne Zaman Yürüdük Unuttum

Hamiş Öncü de 28 yıllık hayat arkadaşını asla yalnız bırakmamış mücadelesinde; “ Eşimle beraber ne zaman yürüdüğümüzü hatırlamıyorum artık. Yere düştüğü zamanlarda çok zorlanıyorum, kendi başıma kaldıramıyorum ki. “ şeklinde konuştu.

sozde-zayiflama-ilaclari-bu-hale-getirdi

Öncelikli Amaç 100 Kiloya İndirmek

Murat Öncü’nün tedavisini üstlene Genel Cerrahi Uzmanı Profesör Mehmet Mihmanlı ise öncelikli hedeflerinin, hastayı 100 kilo sınırına çekmek olduğunu belirtti ve izlenecek süreci anlattı; “ Türkiye de ne yazık ki her yüz kişiden otuzu aşırı kilo problemi ile karşı karşıya bulunmakta. Bunların yarısı ise morbid dediğimiz tehlikeli sınırın içinde bulunmakta. %2 gibi bir kısım ise morbid obezitenin de üzerinde olan süper morbid aşamasında. Bu hastalık ölümcül, çünkü hastalar hareket edemiyorlar, tamamen durağan bir hayat sürüyorlar, refleksleri köreliyor. Öncelikli hedefimiz tüp mide operasyonu ile ilk koyduğumuz hedef olan 100 kiloya indirmek. Estetik problemleri düzeltilecek ve normal bir yaşama aktif olarak katılabilecek. İlk aşamanın gerçekleşmesi, takip süreci ile yaklaşık bir sene olacak. Murat beyi tedavi etmesek kilosu 400 e kadar çıkabilirdi. Bu durum da, solunumun zaman içerisinde durması demekti.”

 

Bir önceki yazımız olan Obezite Ameliyatı Kanser Olma İhtimalini Azaltır mı? başlıklı makalemizde Obezite ve Kanser İlişkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg