Kapat

Spor Yaparken İlaçlarınız Almayı Unutmayın!

Anasayfa SPOR Spor Yaparken İlaçlarınız Almayı Unutmayın!

Spora başlamadan önce fazla kilomuz var ise kesin bir uzman hekime görünmekte fayda vardır. Uzman doktorumuz bizleri nasıl yönlendiriyorsa o şekilde hareket etmek zorundayız.

spor-yapar-iken-ilaclariniz-almayi-unutmayin

Mesela kilomuzda dolayı kalp hastası olmuş isek seçtiğimiz spor dalı da ona göre olmalı. Yine spor yaparken kendimizi iyi dinlememiz gerekecek kendimizi fazla zorlamadan yapar isek spor bizlere zarar yerine fayda sağlayacaktır.

Yaz geldi kilomuzu hadi eritelim diye bir şey söz konusu değil. Aylarıdır beklide yıllardır vücudumuzda biriktirdiğimiz kiloları birkaç gün içerisinde verme gibi bir şansa sahip değiliz bizler.

spor-yapar-iken-ilaclariniz-almayi-unutmayin

O yüzden temkinli gitmekte ve daha bilinçli hareket etmekte her zaman fayda vardır spor yapalım derken kalp krizi geçirmeyelim. Şeker hastası isek şekerimiz düşürmek ya da yükseltmek gibi bir gayretin içerisine girmeyelim.

Biz kilolu insanlarında sağlıklı yaşamak zorunda olduğu için daha dikkatli olmak zorundayız. Bizim için uzman doktorlar yürüyüşü her zaman daha çok tavsiye etmektedirler.

Yapabileceğimiz tempolu yürüyüşler bizler açısından daha faydalı olacaktır. Yavaş bir tempoda başladığımız yürüyüşleri daha sonra hızlı bir şekle getirmemiz mümkündür.

spor-yapar-iken-ilaclariniz-almayi-unutmayin

Egzersiz sırasında baş dönmesi gibi rahatsızlıklarınız olur ise hemen bir kenara oturmanızı tavsiye ediyor uzmanlar.

İlaçlarınızı almadan kesinlikle spora başlamayın unutmayın ki daha sağlıklı olmak için spor yapıyorsunuz kendinizi kaybedecek derecede yapılan sporlar size fayda yerine zarar getirebilirler.

Sağlığımız bizler için daha önemli.

 

Bir önceki yazımız olan Spor Ve Diyet Kilo Vermek İçin Şart başlıklı makalemizde Diyet ve Spor Yaparak Zayıflamak hakkında bilgiler verilmektedir.

“Spor Yaparken İlaçlarınız Almayı Unutmayın!” üzerine 4 yorum

  1. Akses Nur says:
  2. Beren Mumcu says:
  3. Sine Korun says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bumerang - Yazarkafe