Stres Ve Kilo

Stres Ve Kilo

Stresin ve uykusuzluğun kilo yaptığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Bir araştırmaya göre insanların sinirli oldukları ve uykusuz kaldıkları zaman daha çok yemek, yemek için meyilli olduğu ortaya çıkmış.

Biz insanın hormonları aşırı salgı salgılamaya başladığı zaman beynimize giden sinyal açım oluyor. İnsanlar mutsuz iken yaptıkları tek şey yemek, yemek.

stres-ve-kilo

Uzmanlar bunun önüne geçmemizi istiyorlar. Mutluluk hormonları ters çalıştığı zaman üstümüzde olan baskı yüzünden yemek yediğimizi ve gittikçe de kilo aldığımızı söyleyen uzmanlar herkesin gittikçe genişlediğini sağlıklı bir toplumda bağlıksız bir yaşama doğru gittiğimizi söylüyorlar.

stres-ve-kilo

İnsanların alım güçleri yükseldikçe dışarıdan yedikleri gıdalar yüzünden oldukça kilolu bir hale geldiğimizi ifade ediyorlar.

İnsanlar oturdukları yerlerden kalkmaz iseler daha çok kilo sorunu ve hastalık sorunu ile karşı karşıya kalınacağını söyleyen uzmanlar bir an önce insanların daha sağlıklı bir toplum olmamız için önlem alınmasını istiyorlar.

stres-ve-kilo

Artık insanların en çok gittikleri doktorlar ise beslenme uzmanları ve cerrahlar olmuş gibi görünüyor diyen bilim adamları insanların bir an önce hazır yiyecek tüketiminden ve hareketsizlikten kaçınmaları gerektiğini söylüyorlar.

Diğer kilo almamızın sebebi olarak da bilinçsiz bir şekilde yaptığımız diyetleri öne süren bilim insanları doktor kontrolünde olamadan yapılan bu diyetlerin bizim için ne kadar tehlikeli olduğunu anlatmaya çalışıyor ve bunun sonucun da ölüme kadar gidilebileceğini ifade ediyorlar.

stres-ve-kilo

Sizler en güzelli kendinize bin plan hazırlayın ve ona göre zayıflama yolunu bulun.

 

Bir önceki yazımız olan Kilolu Erkeklerin Giyim Türleri Nelerdir? başlıklı makalemizde Kilolu Erkeklerin Giyimi hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Emine Bayraktar Aba Emine Bayraktar Aba Obezitehaber.com İçerik Editörü.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar