Kapat

Su Hangi Kaplarda Saklanmalıdır?

Anasayfa Beslenme Su Hangi Kaplarda Saklanmalıdır?

İnsan vücudu için gerekli olan su, hayatımızın her anındadır. Yaz – kış demeden su ihtiyacımız meydana gelmektedir. Durum böyle olunca içilen suyun da sağlıklı olması gerekmektedir. Sağlıklı su için yapılması gerekenler ise, çeşme suyundan su ihtiyacınızı karşılamamanızla başlamaktadır. Çocuklarınız ve kendiniz için arıtma cihazından gelen saf suyu tüketmelisiniz. PH değeri insan sağlığına zararlı olmayan suları tercih ederek, sağlığınıza önem vermelisiniz. Ancak bu değerlere önem verirken, suyu saklama durumunuz da içtiğiniz suyun sağlıklı olup olmamasını etkilemektedir. Mesela; suyunuzu plastik şişelerde, plastik mataralarda saklamak sağlığınıza ciddi boyutlarda zarar verecektir. Kanserojen madde içeren plastik ürünler, suyun doğallığını bozacağı için, plastik materyale koyduğunuz su temiz ve sağlıklı olsa bile yapısında değişiklikler olacaktır.

Suyu Korumak Neler Yapmılmalı?

İçme suyunuzu sakladığınız materyalin cam olmasına özen göstermelisiniz. Camın sağlıklı olduğu uzmanlar tarafından kanıtlanmış olup, suyun yapısında değişikliğe yol açmadığı gözlenmiştir. Çocuklarınızın okula götürürken kullandığı mataraları bile içi cam olan mataralardan seçmeye dikkat etmelisiniz. Ancak bu sayede suyun doğallığını ve sağlıklı oluşunu koruyabilirsiniz.

Teknolojiyle birlikte birçok ev ürünü meydana gelmektedir. Bunlardan birisi olan seramik ürünler de suyun korunmasına yardımcı ürünlerdendir. Mesela; testi veya damacana görünümlü seramik sürahiler, suyunuzun saklanmasında sizlere yardımcı birer ürün olacaktır. Aynı şekilde suyunuzu yanınızda taşımak istediğiniz de, küçük cam şişeler veya seramik şişeleri tercih etmelisiniz.

Eskiden toprak kaplarda, testilerde saklanan sular, hem sağlıklı hem de soğuk olması nedeniyle uzun süre toprak kaplarda sağlıklı şekilde korunabilmiştir. Eski birer yöntem olarak görülse de, eski insanların daha sağlıklı olduğunu göz önünde bulundurarak testileri veya toprak kapları tercih etmelisiniz. Doğal kaplar olarak bilinen bu ürünler, sağlığınız için son derece önemlidir. Görsel olarak da hoş duran bu kaplar sayesinde suyunuzun yapısında değişiklik yapmamış olursunuz.

Güvenli gıda hakkında bilgi vermiş olduğumuz ‘Güvenli Gıda Nedir?’ adlı metni okuyabilir, konu ile alakalı görüşlerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Değerlendirme,Puan Ortalaması: 5,00
Loading...
FACEBOOK İLE YORUM YAP
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg