Su Hangi Kaplarda Saklanmalıdır?

Su Hangi Kaplarda Saklanmalıdır?

İnsan vücudu için gerekli olan su, hayatımızın her anındadır. Yaz – kış demeden su ihtiyacımız meydana gelmektedir. Durum böyle olunca içilen suyun da sağlıklı olması gerekmektedir. Sağlıklı su için yapılması gerekenler ise, çeşme suyundan su ihtiyacınızı karşılamamanızla başlamaktadır. Çocuklarınız ve kendiniz için arıtma cihazından gelen saf suyu tüketmelisiniz. PH değeri insan sağlığına zararlı olmayan suları tercih ederek, sağlığınıza önem vermelisiniz. Ancak bu değerlere önem verirken, suyu saklama durumunuz da içtiğiniz suyun sağlıklı olup olmamasını etkilemektedir. Mesela; suyunuzu plastik şişelerde, plastik mataralarda saklamak sağlığınıza ciddi boyutlarda zarar verecektir. Kanserojen madde içeren plastik ürünler, suyun doğallığını bozacağı için, plastik materyale koyduğunuz su temiz ve sağlıklı olsa bile yapısında değişiklikler olacaktır.

Suyu Korumak Neler Yapmılmalı?

İçme suyunuzu sakladığınız materyalin cam olmasına özen göstermelisiniz. Camın sağlıklı olduğu uzmanlar tarafından kanıtlanmış olup, suyun yapısında değişikliğe yol açmadığı gözlenmiştir. Çocuklarınızın okula götürürken kullandığı mataraları bile içi cam olan mataralardan seçmeye dikkat etmelisiniz. Ancak bu sayede suyun doğallığını ve sağlıklı oluşunu koruyabilirsiniz.

Teknolojiyle birlikte birçok ev ürünü meydana gelmektedir. Bunlardan birisi olan seramik ürünler de suyun korunmasına yardımcı ürünlerdendir. Mesela; testi veya damacana görünümlü seramik sürahiler, suyunuzun saklanmasında sizlere yardımcı birer ürün olacaktır. Aynı şekilde suyunuzu yanınızda taşımak istediğiniz de, küçük cam şişeler veya seramik şişeleri tercih etmelisiniz.

Eskiden toprak kaplarda, testilerde saklanan sular, hem sağlıklı hem de soğuk olması nedeniyle uzun süre toprak kaplarda sağlıklı şekilde korunabilmiştir. Eski birer yöntem olarak görülse de, eski insanların daha sağlıklı olduğunu göz önünde bulundurarak testileri veya toprak kapları tercih etmelisiniz. Doğal kaplar olarak bilinen bu ürünler, sağlığınız için son derece önemlidir. Görsel olarak da hoş duran bu kaplar sayesinde suyunuzun yapısında değişiklik yapmamış olursunuz.

Güvenli gıda hakkında bilgi vermiş olduğumuz ‘Güvenli Gıda Nedir?’ adlı metni okuyabilir, konu ile alakalı görüşlerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Dilek Demirler Dilek Demirler Obezitehaber.com Editörü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Tüp mide ameliyatı sonrası hamilelik nasıl geçiyor. Tüp mide ameliyatı sonrasında ne kadar zaman geçmeli?

  2. Mrb. Dilek Demirler , rica etsem. Tüp mide ameliyatı yapan devlet hastanelerinin isimlerini ve masraflarını listeleyip paylaşır mısınız????

  3. Dilek Demirler selamlar olsun, tüp mide ameliyatı olmadan kilo vermek için sağlıklı diyet önerilerinde bulunabilir misiniz. Veya böyle yazılar paylaşır mısınız?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-08-25 11:42:42
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar