Kapat

Su İçerek Kilo Vermek İçin Bilmeniz Gereken 5 Önemli Bilgi

Anasayfa BESLENME Su İçerek Kilo Vermek İçin Bilmeniz Gereken 5 Önemli Bilgi
su içerek zayıflama

Su içerek zayıflama mümkün mü?

Obezite ya da fazla kilo problemi yaşayanlar için diyet listeleri, beslenme önerileri saymakla bitmiyor. Ancak beslenmenize ne kadar dikkat ederseniz edin sağlıklı bir yaşamın ve sağlıklı şekilde kilo vermenin yolu elbette öncelikli olarak su içmekten geçiyor. Hepimizin duymaya alıştığı bir tavsiye olsa da hayatında uygulamaya geçirmekte zorlandığı su içme alışkanlığı zayıflamanın en iyi ilacı. Su içerek zayıflama bir kısmımıza hayal gibi gelse de diğer beslenme ve egzersiz önerilerinizin en temelini oluşturan su, idealinizdeki kiloya ulaşmanızda ilk adım olabilir.

su içerek zayıflama

Su içmek tek başına zayıflatıyor mu?

1– Yalnızca su içerek zayıflamak bir çoğumuzun duyduğu bir şehir efsanesidir. Yani  kilo vermek ve bunu en sağlıklı şekilde yapmak için günlük yeterli miktarda su tüketimi olmazsa olmazdır. Ancak su içmek tek başına asla kilo vermek için yeterli değildir. İçtiğiniz su sizin metabolizmanız için gerekli bir kaynak oluşturmakta ve metabolizmanız ancak egzersizler ve doğru beslenme ile harekete geçebilmektedir.

2– Su içmenin faydaları yalnızca kilo vermeye yardımcı olmakla kalmamakta, su hayati faydaları ile adeta bir ilaç görevi görmektedir. Cildinizden iç organlarınıza kadar tüm bedeninizdeki faydaları ile su, günde en az 6-8 bardak tüketilmesi şart olan bir içecektir.

su içerek zayıflama

Su içerek kilo vermek için ne yapmalı?

3– Su tüketiminizi arttırmak ya da düzenli su içme alışkanlığı kazanmak bazılarımıza zor gelebilir. Gün içinde yalnızca bir iki bardak su içmeye alışkın olanlardansanız bu alışkanlığınızı yok etmek için yanınızda bir şişe bulundurmaya başlayabilirsiniz. Renkli mataralar alabilir ya da üzerinde motive edici notlar bulunan su şişeleri taşıyabilir, böylece su içmeniz gerektiğini sürekli kendinize hatırlatabilirsiniz.

4-Su tüketiminin yanında sizi susatacak zararlı yiyecekler uzak durmalı, bu sayede içtiğiniz suyun maksimum emilime ulaşmasını sağlamalısınız. Örneğin kızartma yiyen bir bireyde aynı gün sık susama olmakta, çünkü bünyeniz bu yüksek yağ oranını yakmakta zorlanmaktadır ve yağ hücreleri birikerek sizde yorgunluğa neden olur. Su içmenin faydalarını tam anlamıyla sağlamak için su oranı yüksek salatalık gibi sebzeler ve karpuz gibi meyveler tüketerek bünyenizi yormaktan kaçınabilirsiniz.

5– Fazla su tüketilmediği takdirde vücudunuzdaki tuz ödeme yol açabilmektedir. Bu nedenle fazla tuzlu yemekler yediğiniz günlerde tuzun geri dönüşünü tam olarak sağlamak için bol su tüketmeli, tuz ve toksin atımını kolaylaştırmak için terlemenizi sağlayacak aerobik egzersizler yapmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Et Obeziteyi Şeker Kadar Arttırıyor! haberi ile kırmızı etin obezite üzerine etkilerini öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg