Kapat

Sürekli Yeme İsteği Nasıl Durdurulur?

Anasayfa BESLENME Sürekli Yeme İsteği Nasıl Durdurulur?

Aklınızda sürekli yemek yeme isteği mi var? Bir lokmadan bir şey olmaz mı diyorsunuz?  Aşırı yeme isteğinizi durduramıyor musunuz? İradenize hakim olamayıp yediğinizde sonra pişman mı oluyorsunuz?  Endişelenmeyin derin bir nefes alın ve yazımı okumaya devam edin.

Daha kolay kilo vermenizi sağlayacak, sürekli yeme isteğinizi  dengeleyecek ve daha pozitif birer insan olmanıza yardımcı olacak tavsiyelerimi dikkate almalısınız. Okuyup da hayatınızda uygulamazsanız kazanamazsınız. Kilo vermenizi önemli ölçüde etkileyecek olan tavsiyelerim için tek yapmanız gereken biraz daha çaba göstermenizdir. Haydi gelin tavsiyelerime biraz göz atalım.

surekli-yeme-istegi-nasil-durdurulur

Beğenmediğiniz Yemeklerden Uzak Durmak

Tadını beğenmediğiniz her yemek damak tadınızı tatmin etmeyeceği için kendinizi aç hissetmenize neden olur. Çok sevmediğiniz bir yemekten bir kase dolusu yersiniz , fakat lezzeti size hitap etmediği için hiç bir şey yemediğinizi düşünürsünüz.  Dolayısıyla da aklınızdan sürekli yeme isteği çıkmaz.

Çözüme baktığımızda ; damak tadınıza hitap eden ancak kilo vermeye yardımcı besinlerden oluşan yemekler yemelisiniz. Çeşitli baharatlar, taze otlar, soslarla yemekleriniz daha lezzetli hale getirebilirsiniz. Ve kendinize inanarak bu yediklerim sayesinde zayıflayacağım demelisiniz.

Yemeklere hep en sevdiğiniz yemekle başlayın . Bu sayede karnınız tabağınızdakiler bitmeden doyabilir, boşu boşuna da sevmediğiniz yemeklerden kalori almamış olursunuz.

surekli-yeme-istegi-nasil-durdurulur

Uzun süre lokmaları çiğneyin ve sonrasında yutun. Sürekli yeme isteği olan kişilerde yapılan araştırmalara göre çok hızlı yedikleri ,iyi çiğnemeden yuttukları görülmüştür. Sonucunda ise fazla kilolar, karın şişkinliği ,kabızlık vs  gibi sorunlar oluşur. Kendinize bu soruyu sordunuz mu siz yemeği nasıl yiyorsunuz?

Bunun çözümü de ; Her bir lokmanızda en az 5 kez çiğnedikten sonra yutun. Sakince yemeğinizi yiyin . Bunları yaptığınız takdirde size getireceği yararlar şunlar olacaktır. Daha az yiyerek doyacak ve dengeli bir şekilde kalori alıp vereceksiniz. Sürekli yeme isteği günden güne azalacak ve kısa sürede doyduğunuzu hissedeceksiniz.

 

Tavsiyelerimi gerçekleştirdiğiniz takdirde kazanan,yüzü gülen bireyler sizler olacaksınız. Haydi durmayın başlayın.

 

Bir önceki yazımız olan Belki De İsmini İlk Kez Duyacağınız  Bu Çaylar Hayatınızı Değiştirecek başlıklı makalemizde Hangi Çay Neye İyi Gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg