Kapat

Tokluk Hissi Veren Tarif

Anasayfa DİYETLER Tokluk Hissi Veren Tarif

Her insan zayıf kalmak ve zayıflamak istemektedir. Özellikle bunu daha çok bayanlar istemektedir. Özel diyetlerle veya egzersizlerle zayıf kalmayı hedefler. Tabiî ki de zayıflarken tercih edilen yiyecekler çok önemlidir. Sağlığımızı bozmayacak şekilde zayıflamak gerekir. Tokluk hissi veren hafif yiyecekler tüketilmek istenir. Özellikle çorbalar vazgeçilmez besin değeri yüksek bir gıdadır.tokluk-hissi-veren-tarif

Tokluk hissi veren çorba olarak ve metabolizma hızlandırıcı tarif ise; 2 orta boy kabak, 1 küçük boy kuru soğan, yarım demet dereotu, 1 yemek kaşığı sıvı yağ ve bu malzemelerden oluşmaktadır. Hazırlarken ise; malzemelerin hepsini kendinize göre su ile düdüklü tencerede pişirilecektir. Soğumaya devam ederken yarım demet taze nane ile blenderden geçirerek hazırladığınız bu nefis kokulu çorbayı afiyetle tüketebilirsiniz.
Çok aşırı fazla su veya sıvı içince kilo çok çabuk olarak verilmez. Tam tersine bazı kişilerde şişkinlik yapabilir. Tok tutan çorbayı günlük olarak tüketirseniz gün içerisinde kendinizi enerji dolu hissedeceksiniz.

tokluk-hissi-veren-tarif

Bu çorbayı diyet yaparken değil her zaman içilirse zayıf kalmaya yardımcı olabilir. İnsanlar bilinçli beslenirse zayıf kalırlar. Her zaman diyet yapmakla ömür bitmez. Her gün dengeli beslenip ve kalorili gıdalara dikkat edilirse kilolar korunmuş olur. İnsanın midesi çok şişkin olarak yemek yenmemelidir. Çok sayıda farklı tariflerde tok tutan çorba tarifleri vardır. Tok tutan çorba tariflerini baharatlarla da süsleyerek kilo vermeye yardımcı olur ve tokluk hissi verebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Obezitenin İnsan Vücuduna Etkisi başlıklı makalemizde Obeziteye Neden Olan Besinler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg