Kapat

Toplamda 223 Kilo Zayıfladılar

Anasayfa HABER Toplamda 223 Kilo Zayıfladılar

Çağımızın en büyük sorunlarından biri obezitedir. İnsanlar ve Sağlık Bakanlığı, obezite ile mücadele etmek için ciddi uğraşlar veriyor.

İzmir’de Çiğli Devlet Hastanesinde yaşanan olaylardan biri de bunun kanıtı. Hastanenin diyet polikliniğinde sekiz hasta, diyetisyenlerin kontrolünde kilo verdi. Sekiz kişi, toplam iki yüz yirmi üç kilo verdi.

Şimdi bu sekiz kişi, hayatından çok mutlu. Hastaların yaşları on beş ve 65 arasında değişiyor. Uzun yıllardır obez olan hastalar, kilo vermenin ipuçlarını anlatıyorlar.

Tedavi olan hastalardan biri, on altı yaşında bir genç kız. 120 kiloda olan hasta, 94 kiloya indi. 120 kiloyken en çok sıkıntı yaşadığı konunun, arkadaşlarının kendisiyle alay etmesi olduğunu söylüyor.

Genç kız, bu neden yüzünden okulunu bırakmış. İstediği renkleri giyemediği için çok üzüldüğünü belirten hasta, şimdi rengarenk giyindiğini söylüyor.

toplamda-223-kilo-zayifladilar

Öğretmen olan ve KPSS’ye hazırlanan 22 yaşındaki bir hasta ise, seksen üç kilodan altmış dört kiloya indi. Oldukça büyük bir değişim yaşadığını söylüyor.

Öğrenciliğini ikinci öğretim olarak yapan hasta, genelde geceleri oturduğunu ve çok fazla abur cubur tükettiğini söyledi. Staja başlarken kıyafet almaya gittiğinde ise şok yaşadığını belirtiyor. Çünkü üzerine göre kıyafet bulamamış ve bu durum canını bir hayli sıkmış.  Ayrıca fazla kilo yüzünden vücudunda yağ bezeleri de oluşmuş.

Yüz elli altı kilodan, seksen dokuz kiloya düşen 48 yaşındaki hasta ise, oğlunun da şişman olduğunu ve onu da hastaneye getireceğini söylüyor.

Hastanın oğlu, yüz otuz kilo. Kilo vermeden önce yataktan kalkmakta bile zorlandığını söylüyor.  Çok zor yürüdüğü için hiçbir yere gidemediğini söyleyen hasta, şimdiki hızlı sosyal yaşantısından çok memnun durumda.

 

Bir önceki yazımız olan Hormonların Gizli Gündemi başlıklı makalemizde Hormonlar hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Oy, Oy Ortalaması: 5,00
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg