Kapat

100 Kilodan 0 Bedene Uzanan Bir Başarı Öyküsü

Anasayfa BAŞARI HİKAYELERİ 100 Kilodan 0 Bedene Uzanan Bir Başarı Öyküsü
tüp mide ameliyatı izmir

Tüp mide ameliyatı izmir li Özge’nin hayatını değiştirdi

Tüp mide ameliyatı izmir li Özge Cent Tosun’un hayatında bir dönüm noktası oldu. Pek çok obezite hastasının son çare olarak gördüğü ve hayatını değiştirmek için talep etmeye başladığı tüp mide ameliyatları farklı insanların başarı hikayelerini yazmada en büyük yardımcıları olmaya devam ediyor. Genç kadın ameliyat öncesinde 100 kilo iken tüp mide ile 14 ay içerisinde 52 kilo vermeyi başardı ve neticesinde 48 kiloya kadar indi. Hareketli tavırları, güler yüzlülüğü ve esprili hali ile gören herkesi hayran bırakan Tosun’un olduğundan çok daha genç gösteriyor olması da dikkatleri çekiyor.

tüp mide ameliyatı izmir

Tüp mide ve sürecin hikayesi

26 yaşındaki Özge Cent Tosun, eskiden yaşının ötesinde bir olgunlukta göründüğünü itiraf eden eski bir obezite hastası. Eski diyoruz çünkü kendisi 100 kilo iken lazerle mide küçültme ameliyatı olarak şimdi 48 kiloya ulaşmış durumda. Kilo vermenin hem bedensel hem de zihinsel bir değişim getirdiğini söyleyen Tosun, ameliyat sonrasındaki 14 ayın kendisi için yeni bir beslenme ve spor anlayışı ile geçtiğini söylüyor. Artık istediklerini rahatça giyen ve hayatın tadını doyasıya çıkardığını söyleyen genç kadın bizler için tüm detayları ile ameliyatını anlattı.

İzmir doğumlu olan Özge Cent Tosun Afyon Kocatepe Üniversitesi Muhasebe bölümü mezunu ve 1 senelik evli bir finans sorumlusu çalışanı. Tosun, kendisi için fazla kiloların hep sorun olduğunu, ortaokulda mezuniyette kiloları yüzünden elbise giymekten mahrum kaldığını belirtiyor. Balık etlisin, kemiklerin iri gibi cümlelerin kendisine hiç de yabancı olmadığını söylüyor.

tüp mide ameliyatı izmir

Duyduğu hemen her diyeti uygulayan Tosun, kilo verme uğruna ilaçlar dahi kullanmış ve bu sayede yaklaşık 20 kilo vermiş. Ancak spor konusunda bir türlü düzeni tutturamayınca ve iştahına hakim olmakta güçlük çekince verdiği tüm kiloları iki katı olarak geri almış. Bunun üzerine mide küçülme fiyatı izmir için ne kadardır, gibi aklındaki sorular hakkında araştırma yapmaya başlamış.

Çok yakın bir kadın arkadaşının tüp mide ile zayıflaması ona tup mide nasil olurdu sorusunu düşünmeye itmiş. Arkadaşının iradesini ve sağlığını nasıl kazandığını görmekten çok etkilendiğini söyleyen Tosun, sosyal medyada yer alan bir gruba dahil olduğunu ve burada bulunan herkesi takip ettiğini, ilk başlarda korkup ameliyattan vazgeçtiğini ve 3 sene beklediğini, ancak bu sürede daha da kilo aldığını söylüyor. İş yerinden bir anda çıkıp doktorunun yolunu tutan genç kadın ”İyi ki…” diyor.

Bir önceki yazımız olan Ramazan Yaklaşıyor: Tüp Mide Ameliyatı Olanlar için Oruç Tutmak Mümkün? ile Ramazan’da tüp mide ameliyatı olanların oruç tutması hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçeriğe Oy Ver - Henüz Oy Verilmemiş)
Kaydediliyor...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Sponsor

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg